Golemo
Rozmaitości
Czwartek, 29 stycznia 2015 20:15

Wystawa malarstwa Kamila Juraška

Od 3 do 26 lutego w Domu Polsko-Słowackim im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1 podziwiać będzie można wystawę malarstwa zatytułowaną „SAVE ME”. Wernisaż odbędzie się w piątek 6 lutego o godz. 17.00.
Zapraszają dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury – Janusz Zięba oraz kierownik Domu Polsko-Słowackiego im. Dušana Jurkoviča – Krzysztof Szadkowski.

Kamil Jurašek - ur. w 1977 roku w Preszowie na Słowacji. Jest absolwentem liceum plastycznego w Koszycach i Akademii Sztuk Pięknych w Bańskiej Bystrzycy. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i projektach w kraju i za granicą (Czechy, Węgry, Polska, Ukraina, Austria, Hiszpania, Bułgaria, Norwegia, Szwecja, Chiny). W latach 1992-2004 współpracował ze studiami graficznymi, agencjami reklamowymi i wydawnictwami. W roku 2005 założył agencję reklamową Fantasy Factory, która od roku 2010 działa jako pracownia kreatywna. W latach 2006-08 wykładał rysunek i malarstwo w Katedrze Edukacji Artystycznej i Sztuki na Wydziale Humanistyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Preszowskiego. Obecnie wykonuje wolny zawód artysty plastyka oraz uczy w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Preszowie. Jest członkiem Związku Słowackich Artystów Plastyków i preszowskich stowarzyszeń artystycznych Per Spectrum i Atrium.

W swojej twórczości wykorzystuje luminescencję farb fosforowych tworząc obrazy światła. Dzięki specjalnej technice jego płótna, po wcześniejszym naświetleniu, w ciemności zmieniają się w zupełnie inne prace, dając autorowi nowe możliwości przekazania własnego zamysłu twórczego.

opr.s/

źródło: material prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl