Rozmaitości
Sobota, 22 sierpnia 2020 11:06

Wystawa i Pokazy Militarne Kuter Port

W czerwcu br. na terenie Kuter Port Nieznanowice (gmina Gdów, powiat wielicki) otwarta została plaża oraz strzeżone kąpielisko, zajmujące łącznie obszar o powierzchni blisko 1,5 ha.
Do dyspozycji gości jest akwen, w którym wydzielono trzy strefy głębokości (dla dzieci, dla nieumiejących pływać oraz dla umiejących pływać), plaża usypana z miękkiego białego piasku oraz rozległy teren trawiasty.

Już we wrześniu na tym terenie odbędzie się „I Małopolska Wystawa i Pokazy Militarne Kuter Port”. Impreza będzie trwać przez trzy weekendy: 12–13 września, 19–20 września oraz 25–26 września 2020 r. W tych dniach zaplanowana jest kumulacja atrakcji, z kolei w dni powszednie dostępna będzie wystawa pojazdów militarnych.

W programie imprezy znajdą się m.in.: pokazy i prezentacje kilkudziesięciu pojazdów militarnych, jazda dynamiczna, TankCrash, przejażdżki wybranymi pojazdami, bitwa na kolory i wiele innych atrakcji. Możliwe będzie również sprawdzenie się na strzelnicy wojskowej czy skosztowanie dań z wojskowej kuchni. Zorganizowana zostanie też wystawa historyczna związana z Gdowem i oraz kino letnie, 
w którym wyświetlane będą filmy o tematyce wojskowej.

Pojazdy militarne dostarczy Śląska Fundacja Pasjonatów Techniki Militarnej „Garnizon Górnośląski”, 
a ich profesjonalnym transportem ze Śląska zajmie się firma INSTBUD.

Z końcem ubiegłego tygodnia do Kuter Portu przywiezione zostały trzy pierwsze pojazdy, które można już oglądać na terenie Kuter Portu. W ciągu najbliższych dni pojawi się ich znacznie więcej.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy zainteresowani sztuką militarną, zarówno profesjonaliści, pasjonaci, jak i amatorzy. Impreza dedykowana jest każdemu, bez względu na wiek 
i płeć. Jak we wszystkich przedsięwzięciach Kuter Portu, bardzo mile widziane są rodziny z dziećmi.

W czasie imprezy będziemy wspierać Maksia, który szczególnie interesuje się militariami i wojskowością: fb.com/maxwalczy

Wydarzenie organizowane jest przez Kuter Port Nieznanowice, a partnerami są: Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie, Śląska Fundacja Pasjonatów Techniki Militarnej „Garnizon Górnośląski” oraz Fundacja Grot. Patronat medialny sprawuje mojgdow.pl.

Aktualne informacje zawsze można znaleźć na www.kuterport.pl
i fb.com/uterport.nieznanowice

mat. prasowe
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl