Rozmaitości
Czwartek, 1 lutego 2018 15:55

Wystawa Body Worlds & The Cycle of Life (zdjęcia)

KRAKÓW. W Bonarka City Center od 2 lutego można będzie oglądać wystawę Body Worlds & The Cycle of Life.
Dzisiaj po raz pierwszy mogli zobaczyć ją dziennikarze. Na konferencji prasowej obecni byli goście honorowi: polski dawca ciała na rzecz Instytutu Plastynacji i współtwórca wystawy (żona dr Gunera von Hagens) dr Angelina Whalley.

Body Worlds to ponad 150 eksponatów, które pozwalają na bardzo szczegółowe poznanie ludzkiego organizmu. To jedna z najbardziej kontrowersyjnych wystaw na świecie. Wystawa twórcy metody plastynacji dr Gunthera von Hagens gości w Polsce po raz pierwszy, będzie dostępna przez 3 miesiące w Krakowie.

Ekspozycja przedstawia anatomię ludzkiego ciała i jest zrealizowana dzięki ciałom, które jeszcze za życia zostały dobrowolnie przekazane przez dawcę. To pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, dająca możliwość zobaczenia ludzkiego ciała, jakiego widzowie nigdy przedtem nie widzieli. Zwiedzający mogą zobaczyć zmiany, jakie zachodzą w ciele - od poczęcia, przez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość aż do późnej starości.

Podróż zaczynamy od momentu pierwszej komórki, z której człowiek powstaje, kolejne są poszczególne fazy, etapy dorastania. Możemy zobaczyć przekrój wszystkich narządów wewnętrznych oraz układ mięśni. Na wystawie można zobaczyć obok siebie na przykład zdrowe płuca i płuca palacza.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Body Worlds
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl