Golemo
Rozmaitości
Środa, 10 września 2014 01:43

Wystawa „Piękno Ziemi Zatorskiej i Ziemi Oświęcimskiej. Raj naszego dzieciństwa”

W Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze nastąpiło otwarcie wystawy malarstwa Anny Maciejewskiej – Dyba. Wyjątkowe spotkanie absolwentów liceum im. Konarskiego na gościnnej Ziemi Zatorskiej.
Autorka obrazów Anna i jej siostra Urszula pochodzą z podzatorskiej wsi Przeręb, położonej wśród stawów, gdzie spędziły razem z dwoma braćmi, swe dzieciństwo. Wszyscy czworo ukończyli szkołę średnią w Oświęcimiu - Liceum im. Konarskiego.

Wystawa Anny, aktualnie mieszkającej w Nowym Jorku, to właśnie powrót do tamtych lat i zapamiętanych z dzieciństwa obrazów. Na wystawie zgromadziło się blisko 100 osób i to nie tylko mieszkańców Zatora i absolwentów Konarskiego, także przybyła z odległych rejonów Polski rodzina. Szkołę reprezentowali dwaj jej dyrektorzy – aktualny Jolanta Bąk i długoletni jej dyrektor Kazimierz Graboń.

Spotkanie bardzo ciepłe i miłe, przepełnione wspomnieniami z minionych lat i pełne zachwytów nad obrazami tak wiernie przedstawiającymi przyrodę podzatorskich stawów.

Wystawa pt. „Piękno Ziemi Zatorskiej i Ziemi Oświęcimskiej. Raj naszego dzieciństwa” czynna będzie do końca miesiąca września2014 r. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia.

Na zdjęciu: od prawej Elżbieta Mostowik - Dyrektor ROK w Zatorze, Urszula Maciejewska - Imamura - kurator wystawy, Zbigniew Biernat - Burmistrz Zatora, Anna Maciejewska - Dyba, autorka obrazów, Krystyna Bnińska - Jędrzejewicz - honorowy patron wystawy, Radosław Włoszek - Prezes Towarzystwa Przyjaciół LO im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu.

Tekst i zdj. Włodzimierz Liszka
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Toyota Yaris
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl