Rozmaitości
Wtorek, 5 sierpnia 2014 21:17

Wystawa - architektura nowoczesna w Zakopanem (zdjęcia)

W Galerii STRH przy ul. Krupówki 4a otwarta została wystawa pokonkursowa - Architektura nowoczesna w Zakopanem.
Studenci 3 roku wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej pracowali cały semestr nad projektami architektury użyteczności publicznej zlokalizowanych w Zakopanem. Do wyboru były 2 działki w centrum miasta i funkcja do wyboru z pośród: muzeum Zakopanego, centrum rozrywki, empik lub hotel.

Konkurs został zrealizowany w porozumieniu Urzędu Miasta Zakopane i Zakładu Architektury Użyteczności Publicznej pod przewodnictwem dr hab. inż. arch. Piotra Gajewskiego prof. PK.

- Miejsce, w którym się znajdujemy docelowo to miejsce ma być kawiarnia widokową. Zanim jednak ona powstanie zapraszamy wydarzenia, które będą się tutaj odbywały. Wystawę zorganizowałem z pomocą Wydziału Gospodarki Gruntami i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Zakopane. Jej kuratorem był mój syn, Maciej Rzankowki. Studenci mieli zadane konkretne tematy - jak sobie z tym poradzili, możecie Państwo sami ocenić. W przyszłym roku być może skierujemy konkurs w stronę stylu witkiewiczowskiego - mówił Maciej Rzankowski.

rkw/zdj. Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl