Rozmaitości
Niedziela, 6 maja 2012 14:26

Wyścig Smoczych Łodzi w Krakowie

W sobotę, 5. maja odbył się już III. Międzyuczelniany Wyścig Smoczych Łodzi w Krakowie. Zmagania drużyn rozpoczęły się o godz. 10:30 na przystani AZS AWF przy bulwarze Rodła i trwały do 15:30. Majowa pogoda dopisała, frekwencja wśród uczestników i widzów była zaskakująco wysoka.
Historia tych międzyuczelnianych zawodów sięga 2008 r. Pomysł zrodził się w środowisku Krakowskiej Rady Okręgowej Zrzeszenia Polskich Studentów.

Pierwsza edycja Wyścigu Smoczych Łodzi została zorganizowana w 2010r. W tym czasie miasto nawiedziła powódź, więc niestety na wodzie udało się zrealizować tylko trening, natomiast główna część zawodów została przeniesiona pod dach Plaży Kraków.

Druga edycja odbyła się w ubiegłym roku, na zakończenie Krakowskich Juwenaliów.

W tym roku zawody dostarczyły wiele emocji. W wielkim finale znalazły się drużyny z Uniwersytetu Rolniczego, Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego. Zwycięska okazała się ekipa z AGH – już po raz trzeci z rzędu – osiągając tym razem rekordowy czas 1:20:59, na dystansie 350 m. Na drugim miejscu znaleźli się przedstawiciele UEK-u, a trzecie miejsce na podium przypadło drużynie UR.

Po uroczystym wręczeniu pucharów zawodnicy udali się na wspólną zabawę przy grillu.

Stanowisko sędziego głównego piastował prezes Polskiej Federacji Smoczych Łodzi – W. Schmidt. Honorowy patronat nad wyścigiem objęli: Prezydent Miasta Krakowa, Kolegium Rektorów Krakowskich Uczelni Wyższych oraz Instytut Konfucjusza.

ab/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl