Rozmaitości
Niedziela, 14 lipca 2013 18:56

Wyniki II Podhalańskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Ludźmierzu

LUDŹMIERZ. W ubiegłotygodniowej wystawie wzięli udział hodowcy z całej Małopolski. Ocenie poddawano konie, owce i bydło. Super czempionem wystawy została krowa Bika PL005123574377 o numerze katalogowym 71.
Wystawę zorganizowała: Gmina Nowy Targ, Starostwo Nowotarskie, Małopolskie Towarzystwo Hodowców Bydła w Krakowie, Okręgowy Związek Hodowców Koni w Krakowie, Regionalny Związek Hodowców Owiec i Kóz w Nowym Targu, Związek Hodowców Gołębi Pocztowych Oddział Waksmund oraz organizacje i związki branżowe. Patronat honorowy objęli Minister rolnictwa i rozwoju wsi oraz Marszałek Województwa Małopolskiego.

Oceny bydła mlecznego i mięsno-mlecznego dokonała komisja w składzie: sędzia główny - Krzysztof Gałązka, asystent sędziego - Wiesław Iwulski.

Wyniki:
jałowice cielne rasy polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej
I nagroda - 500 zł - Pina (PL005310497014) - wystawca Stanisława Chorążewska Czyrna
I nagroda - 500 zł - Pola (PL005310497007) - Stanisława Chorążewska Czyrna
I nagroda i czempion - 500 zł plus 600 zł - Bela (PL005261524098) Józef Fic Nowa Wieś Szlachecka
I nagroda - 500 zł - Fika (PL005306519607) - Stanisław Zając Dział
I nagroda i wice-czempion 500 zł plus 300 zł - Elka (V PL005278781941) - ZDIZ PIB Rudawa sp z oo Kobylany

pierwiastki rasy polskiej holsztyńsko fryzyjskiej odmiany czarno-białej
I nagroda - 500 zł - Chojojka (PL005183809624) - Stanisław Drąg Tarnawa
I nagroda - 500 zł - Chorwatka (PL005183809648) - Stanisław Drąg Tarnawa
I nagroda i wice-czempion - 500 zł plus 300 zł - Belka (PL005280482263) - Józef Fic Nowa Wieś Szlachecka
I nagroda - 500 zł - Benia (PL005243491172) - Andrzej Radecki Kacwin
I nagroda - 500 zł - Warta (PL005306519454) - Stanisław Zając Dział
I nagroda i czempion - 500 zł plus 600 zł - Brenda (PL005284986422) - ZS RCKU Czernichów
I nagroda - 500 zł - Cadilac (III PL005229485010) - ZDIZ PIB Rudawa sp z oo Kobylany

krowy w II laktacji rasy polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiany czarno-białej
I nagroda i czempion - 500 zł plus 600 zł - Sonica (PL005213463079) - ZS RCKU Czernichów
I nagroda - 500 zł - Jamajka (PL005163254284) - Józef Fic Nowa Wieś Szlachecka
I nagroda - 500 zł - Ada II (PL005213191859) - ZDIZ PIB Rudawa sp z oo Kobylany

krowy w III laktacji i wyższej rasy polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiany czarno-białej
I nagroda - 500 zł - Pestka (PL005094351144) - Stanisława Chorążewska Czyrna
I nagroda - 500 zł - Chochelka (PL005198639568) - Tomasz Nowak Tarnawa
I nagroda i wice-czempion - 500 zł plus 300 zł - Estonia (PL005056149543) - Andrzej Radecki Kacwin
I nagroda i czempion - 500 zł plus 600 zł - Alaska (PL005154073139) - ZS RCKU Czernichów
I nagroda - 500 zł - Lora 4 (PL005141340633) - ZDIZ PIB Rudawa sp z oo Kobylany

krowy rasy polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiany czerwono-białej
I nagroda - 500 zł - Ładna (PL005142817325) - Paweł Buła Morawczyna
I nagroda i wice-czempion - 500 zł plus 600 zł - Łezka (PL005142817370) - Paweł Buła Morawczyna
I nagroda - 500 zł - Brzezula (PL005220472910) - Piotr Chmielak Knurów
I nagroda - 500 zł - Marina (PL005238234111) - Janusz Czubski Wróblik Szlachecki
I nagroda - 500 zł - Mendi (PL005214886204) - Janusz Czubski Wróblik Szlachecki
I nagroda - 500 zł - Kalina 3 (PL005306519560) - Andrzej Radecki Kacwin
I nagroda i czempion - 500 zł plus 600 zł - Jagódka 2 (PL005190566503) - Stanisław Zając Dział
I nagroda - 500 zł - Milka (PL005295503793) - Danuta Babiak Frydman

krowy rasy polskiej czerwono białej / ZR /
I nagroda i czempion - 500 zł plus 600 zł - Łatka (PL005004220034) - Paweł Buła Morawczyna
I nagroda - 500 zł - Cholewka (PL005265520058) - Tomasz Nowak Tarnawa
I nagroda - 500 zł - Biała (PL005150448054) - Franciszek Plewa Harklowa
I nagroda - 500 zł - Wesoła (PL005218465498) - Franciszek Plewa Harklowa
I nagroda - 500 zł - Łatka (PL005011811249) - Franciszek Stoch Załuczne
I nagroda - 500 zł - Łysa (PL005296224482) - Franciszek Stoch Załuczne
I nagroda - 500 zł - Jaga (PL005234775830) - Stanisław Strama Dębno
I nagroda - 500 zł - Bielisia (PL005317973566) - Maria Zdybała Tarnawa
I nagroda i wice-czempion - 500 zł plus 300 zł - Kulka (PL005195635112) - Maria Zdybał Tarnawa

krowy rasy polskiej czerwonej
I nagroda - 500 zł - Bona (PL005176057186) - Krzysztof Bartoszek Maruszyna
I nagroda - 500 zł - Lala (PL005187551885) - Krzysztof Bartoszek Maruszyna
I nagroda - 500 zł - Białka (PL005156235085) - Maciej Buńda Maruszyna
I nagroda - 500 zł - Małocha (PL005156235146) - Maciej Buńda Maruszyna
I nagroda - 500 zł - Sarenka (PL005197821292) - Piotr Chmielak Knurów
I nagroda - 500 zł - Waga (PL005072837370) - Wojciech Gubała Maruszyna
I nagroda - 500 zł - Watra (PL005170450105) - Wojciech Gubała Maruszyna
I nagroda - 500 zł - Bela (PL005280264142) - Marian Kraus Podsarnie
I nagroda - 500 zł - Majka (PL005194657559) - Marian Kraus Podsarnie
I nagroda i czempion - 500 zł plus 600 zł - Bika (PL005123574377) - Jan Solarczyk Wróblówka
I nagroda - 500 zł - Simona (PL005183393994) - Tadeusz Szymusiak Załuczne
I nagroda i wice-czempion - 500 zł plus 300 zł - Wiśnia (PL005116565450) - Tadeusz Szymusiak Załuczne
I nagroda - 500 zł - Majka (PL005166575904) - Anna Zubek Suche
I nagroda - 500 zł - Balka (PL005049235772) - Edward Solarczyk Czarny Dunajec

krowy rasy simentalskiej
I nagroda i czempion - 500 zł plus 600 zł - Gundi (PL005186136390) - GR Zbigniew Gac Nadolany
I nagroda - 500 zł - Mirella (PL005208563357) - GR Zbigniew Gac Nadolany
I nagroda - 500 zł - Kreta (PL005268733189) - GR Łukasz Knurek Besko
I nagroda - 500 zł - Lotka (PL005146309321) - GR Łukasz Knurek Besko
I nagroda - 500 zł - Beta (1 PL005186441845) - Ryszard Walczak Jasienica Rosielna
I nagroda i wice-czempion - 500 zł plus 300 zł - Bianka (PL005080349476) - Ryszard Walczak Jasienica Rosielna

opr. s/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl