Rozmaitości
Piątek, 19 stycznia 2018 14:32

Wygodnie i ciekawie na zamku Rabsztyn

Olkuski magistrat przygotowuje się do realizacji kolejnych inwestycji w obrębie wzgórza. W efekcie turyści wygodniej będą mogli zgłębiać historię regionu. I nie tylko…

Jak podaje olkuski ratusz, planuje się budowę nowego, trwałego mostu nad fosą oraz wykonanie stylizowanego placu zabaw dla dzieci wraz z małą infrastrukturą jak ławki, kosz na śmieci, stojak na rowery, a także zakup 50 leżaków, które będą bezpłatnie udostępniane zwiedzającym. Zostanie również opracowany projekt edukacyjny w formie zajęć dla najmłodszych. Planowane inwestycje są odpowiedzią na sugestie mieszkańców i turystów odwiedzających rabsztyński zamek.

- Zamek w Rabsztynie jest naszą perełką i realizujemy wiele przedsięwzięć, aby miejsce to stanowiło coraz większą atrakcję nie tylko dla zwiedzających, ale również stało się popularnym miejscem wypoczynku dla mieszkańców. Nowe atrakcje, jakie pojawią się już niebawem, zapewnią interesujące formy spędzania wolnego czasu osobom w różnym wieku, tak dzieciom i ich rodzicom, jak również seniorom – powiedział Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Władze gminy czekają także na rozstrzygnięcie konkursów na dofinansowanie prac konserwatorskich na zamku. Samorząd złożył dwa wnioski o dotacje na kontynuację prac na zamku z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Pierwszy z nich dotyczy kontynuacji prac konserwatorskich i zabezpieczających w obrębie murów zamku dolnego i pałacu – wyjaśniają olkuscy urzędnicy. - Drugi wniosek dotyczy kontynuacji prac na zamku górnym. W przygotowaniu są aplikacje o ministerialne środki na adaptację pomieszczeń zamku górnego i średniego do celów ekspozycyjnych oraz na zadanie związane z udostępnieniem zamku Rabsztyn dla zwiedzających.


Opr.eł/fot.UGiM Olkusza
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl