Rozmaitości
Poniedziałek, 17 września 2012 11:14

Wracają nocne tramwaje w Krakowie

Już 28 września pojawią się dwie pierwsze nocne linie tramwajowe w Krakowie. Po 26 latach nieobecności tramwaje wracają do nocnych kursów. Na zmiany przygotować się też trzeba przy głównym punkcie przesiadkowym, czyli Dworcu Głównym.
Tramwajowe linie nocne (numer 64 i 69) pierwszy raz na swoje trasy wyjadą nocą z piątku na sobotę (28/29 września). Kursować będą z częstotliwością co 30 minut. Pierwsza z linii – 64 – połączy Bronowice Małe z Placem Centralnym. Z kolei tramwaj nr 69 będzie jeździł między Nowym Bieżanowem a Krowodrzą Górka.

Zmiany wprowadzone zostaną również na nocnych liniach autobusowych. Między innymi linia 601 połączy Czyżyny Dworzec z Mydlnikami przez ul. Czarnowiejską i al. Armii Krajowej.

Zespół przystanków Dworzec Główny wciąż będzie pełnił rolę głównego punktu przesiadkowego. Autobusy i tramwaje będą dojeżdżać do tego węzła o każdej pełnej godzinie i pięć minut czekać na swoich pasażerów. Aby przesiadki były bardziej bezpieczne i wygodne końcówka ul. Lubicz (przy skrzyżowaniu z ul. Pawią) będzie wyłączona z ruchu samochodowego.

Wszystkie trasy autobusów i tramwajów nocnych można znaleźć na stronie internetowej Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

/ab

źródło: krakow.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl