Rozmaitości
Środa, 6 grudnia 2017 00:58

Włodek Pawlik - solowy recital “Songs Without Words” w Filharmonii Krakowskiej (zdjęcia)

5 grudnia podczas solowego recitalu fortepianowego w Filharmonii Krakowskiej Włodek Pawlik powiedział nam... What a Wonderful World
Płyta “Songs Without Words” (Pieśni bez słów) to kolejny solowy album Włodka Pawlika - znakomitego pianisty, kompozytora, laureata Grammy w kategorii jazzu.

Na płycie tej artysta sięgnął do swoich ulubionych standardów muzyki jazzowej i popularnej, które przetworzył w pełne wyrafinowania fortepianowe improwizacje. “The Sound of Silence”, “Blowing in the wind” Dylana, “Imagine” Lennona,“My funny Valentine” czy utwór "Something" Georga Harrisona to tylko niektóre propozycje muzycznej wędrówki.
Ten recital było to kolejne wydarzenie w ramach cyklu Świat Wielkiej Muzyki.

Znakomity pianista, kompozytor, laureat Grammy zabiera nas tym razem w sentymentalną podróż po największych standardach muzyki popularnej i jazzowej. Już od pierwszych dźwięków The Sound of Silence, poprzez Blowin’ in the Wind Dylana, Imagine Lennona czy kończąc na zamykającym płytę Something Harrisona, mamy do czynienia z muzyką przepełnioną szlachetną prostotą i spokojem. Dzięki zdolnościom interpretatorskim i improwizacyjnym Pawlika te piękne kompozycje zyskują nowy, intymny wymiar, pozwalający ponieść słuchacza... Somewhere Over the Rainbow.
Choć jednym z utworów nagranym na krążku jest Wiosna Chopina, wydawnictwo idealnie nadaje się do słuchania w długie, jesienno-zimowe wieczory.


Tomasz Cichocki i materiały prasowe
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl