Rozmaitości
Poniedziałek, 5 marca 2012 21:56

Wkrótce rozpoczną się II Podhalańskie Dni Gitary Klasycznej

NOWY TARG. Druga edycja Podhalańskich Dni Gitary Klasycznej odbędzie się 23 i 24 marca br. Gościem imprezy będzie Leszek Potasiński, który poprowadzi z młodymi adeptami lekcje mistrzowskie. Swój udział w Ogólnopolskim Konkurs Gitary Klasycznej zgłosiło już kilkadziesiąt osób z całego kraju.
W programie Podhalańskich Dni Gitary Klasycznej koncerty, lekcje mistrzowskie oraz ekspozycja gitar klasycznych i akustycznych. Przesłuchania konkursowe (otwarte dla publiczności) odbędą się w Szkole Muzycznej przy ul. Parkowej.

Lekcje mistrzowskie poprowadzi wirtuoz gitary klasycznej Leszek Potasiński, który zajmuje się również pracą pedagogiczną - prowadzi klasę gitary w ZPSM II st. im. F. Chopina w Warszawie oraz wykłady i kursy mistrzowskie w kraju i zagranicą (m. in. w Hiszpanii). Za działalność pedagogiczną został uhonorowany nagrodą I stopnia Dyrektora CEA. Jako kameralista koncertuje m. in. z polsko-niemieckim "Trio Voyage", z grającym muzykę Ameryki Łacińskiej zespołem "Solo 3", z klasyczno - jazzowym "Guitar Open". Współpracował również z wieloma wybitnymi wokalistami i instrumentalistami w różnych formacjach kameralnych, m. in. z gitarzystami: Jorge Cardoso, Andrzejem Mokrym, Andrzejem Olewińskim, Marcinem Olakiem, ze śpiewaczkami i piosenkarkami: Beatriz Blanco, Edytą Geppert, Ewą Małas-Godlewską, Łucją Prus, z flecistkami Jadwigą Kotnowską i Anette Maiburg, z wiolonczelistą Tomaszem Strahlem, pianistą Waldemarem Malickim, czy z perkusistą Jose Torresem. Jego dyskografia obejmuje m. in. płyty „Ethnic Inspirations” (gitara solo) oraz „La Fiesta”, „Brasilasia” (z Trio Voyage).

W Nowym Targu wystąpi z koncertem w piątek 23 marca.

Podhalańskie Dni Gitary Klasycznej organizuje Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury, Państwowa Szkoła Muzyczna im. Fryderyka Chopina oraz Galeria Sztuki BWA Jatki w Nowym Targu (oddział Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu).

s/

Zdj. Piotr Koczak
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl