Golemo
Rozmaitości
Czwartek, 6 kwietnia 2017 18:13

Wkrótce Targi Wielkanocne na Rynku Głównym w Krakowie (zdjęcia)

Palmy, pisanki, ręcznie malowana porcelana i haftowane kożuchy, ale i np. rękodzieło z Nepalu. Wszystko to będzie można znaleźć na tegorocznych Targach Wielkanocnych na Rynku Głównym, które potrwają od 7 do 17 kwietnia.
Obok artykułów typowo świątecznych, czyli stroików, koszyków, ozdób z masy solnej i drewna, na stoiskach kupców mają się pojawić takie produkty jak np. churros - hiszpańskie pączki, naturalna chałwa turecka, maskotki pachnące kawą, biżuteria z tkanin... Na targach znajdzie się również stanowisko Poczty Polskiej, gdzie będzie można nadać świąteczne kartki i listy.

Na odwiedzających będą też czekały stoiska z potrawami z grilla, z pierogami według staropolskich receptur czy serwujące zupy: żurek, kwaśnicę, pomidorową, czosnkową, dyniową, barszcz ukraiński, grochówkę oraz grzybową. Do kupienia mają być też wędliny z Podhala.

Na Rynku zjawią się twórcy ludowi z krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Można będzie zobaczyć, jak powstają tradycyjne palmy wielkanocne, kwiaty z bibuły, koronka klockowa, frywolitkowa, szydełkowa, rzeźba ludowa, wyroby gliniane wykonywane na kole garncarskim itp.

Jak co roku targom ma towarzyszyć szereg imprez. Uroczyste otwarcie kiermaszu zaplanowano na 8 kwietnia, a wtedy też znane postaci ze świata mediów, kultury i polityki będą malować na Rynku pisanki. W Niedzielę Palmową (9 kwietnia) odbędzie się pokaz palm i obrzędów wielkanocnych. Od 10 do 12 kwietnia dzieci są zapraszane na warsztaty plastyczne. Będą na nich wykonywać kartki świąteczne oraz pisanki różnymi technikami.

Organizatorami Targów Wielkanocnych są: miasto Kraków, Krakowska Kongregacja Kupiecka oraz firma Artim.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl