Rozmaitości
Środa, 30 kwietnia 2014 20:53

Wiosna na Orawie pod patronatem Małopolskaonline

Muzeum – Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej serdecznie zaprasza na II edycję Wiosny na Orawie 11 maja 2014 od godziny 12.00. Wydarzenie będzie jednocześnie otwarciem nowego produktu turystycznego w Małopolsce: Ścieżkami przemysłu chłopskiego na Orawie.
Projekt wieńczy Rozwój Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej, który został sfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013 w wysokości 376 074,15 zł oraz z Budżetu Województwa Małopolskiego w kwocie 125 358,05 zł.

- Tym razem skupimy się wokół chłopskiej myśli technicznej i wiejskich zakładów przemysłowych. Zakłady takie jak tartaki, młyny, folusze, kuźnie czy olejarnie doskonale wpisywały się w krajobraz Orawy a jednocześnie stanowiły nośnik wszelkich nowinek technicznych. Każde z tych miejsc wyraża sposób, w jaki ludzie oswajali świat, jak zaprzęgali do pracy siły własne i przyrody, jak nauczyli się korzystać z potęgi żywiołów. Po ciężkiej pracy przychodził czas na odpoczynek i posiłek. Podczas Wiosny na Orawie nie zabraknie więc lokalnych smakołyków, dobrej muzyki i tańca. Zapraszamy na sowitą ucztę zarówno dla ciała jak i duszy! Nakarmimy Was kolorami, zapachami, intensywnym smakiem lokalnych dań z rąk orawskich gospodyń oraz dźwiękami babiogórskiej, orawskiej muzyki! Piyknie pytomy na gościne do zubrzyckiego skansenu! - zapraszają organizatorzy, czyli pracownicy Muzeum – Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej.

Partnerzy wydarzenia: Babiogórski Park Narodowy, Orawska Szkoła Muzyczna, Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce, Orawskie Stowarzyszenie Artystów, Stowarzyszenie Gospodyń w Podwilku, Stowarzyszenie Rozwoju Orawy, Szkoła Podstawowa nr 4 im Dr Emila Kowalczyka w Przywarówce.

Sponsorzy: FHU Drwal Matonóg Józef z Zubrzycy Górnej, Kantor Wymiany walut. Kuczkowicz Jan i Sklep Wielobranżowy Odzież Obuwie Artykuły Przemysłowe Kuczkowicz Marta, Jabłonka, Pl. Dworcowy 4, Salon Meblowy Zachora – Jabłonka,
Black Red White. Studio Mebli Kuchennych Perfekt z Jabłonki, Firma Usługowo – Handlowa Tadex Eksport Import, Kuczkowicz Tadeusz, Jana III Sobieskiego 26 Jabłonka, „Palmar” Stacja Kontroli Pojazdów Marian Palenik, Bank Spółdzielczy w Jabłonce, Zakład Instalacji Elektrycznych Jan Mastela, 34-484 Zubrzyca Górna, Zubrzyca Górna 315 A, „Trans – ORAWEX” P.H.U. Grzegorz Kondys, Jabłonka, ul. Przemysłowa 12, Hajan. Kawiarnia. Bednarz J. Jana Sobieskiego 22, 34-480 Jabłonka.

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl