WSB
Rozmaitości
Sobota, 9 lipca 2022 10:47

Wielkie ucztowanie na „Pleśnieńskim Bachusie”

Już w niedzielę, 17 lipca Łowczówek (gm. Pleśna, pow. tarnowski) będzie miejscowością winem płynącą i kuszącą specjałami kulinarnymi. Wszystko za sprawą imprezy pn. „Pleśnieński Bachus”, która towarzyszy Świętu Owoców i Produktów Pszczelich.

– Poprzez organizację „Pleśnieńskiego Bachusa” chcemy osiągnąć kilka założonych celów. Przede wszystkim chcemy zachować od zapomnienia bogatą kulturę winną regionu, przypomnieć dawne sposoby i tradycje uprawy winorośli oraz winnice działające w Małopolsce, a także uwrażliwić lokalną społeczność na tradycje winiarskie, zwrócić uwagę na możliwości, jakie wiążą się z założeniem i prowadzeniem własnej winnicy. Mamy bogate dziedzictwo, które warto wykorzystać – podkreślają organizatorzy popularnej imprezy, której to będzie już 5. edycja. Dodajmy, że obecnie uprawa winorośli przeżywa renesans zarówno w Polsce, jak i na naszym regionie, aczkolwiek powrót do tradycji, odtwarzanie winnic i ich działalność w dalszym ciągu nie jest odpowiednio eksponowane. – Dostrzegamy potrzebę rozpowszechnienia wiedzy na temat tradycji i kultury winiarskiej Pogórza, jako swoistego centrum winnego poprzez wskazanie zarówno historycznych, jak i współczesnych argumentów – dodają organizatorzy. Argumenty są rzeczywiście mocne, o czym świadczy chociażby fakt, że Pleśnieński Bachus” stanowi element marki enoTARNOWSKIE która w 2019 r. otrzymała od Polskiej Organizacji Turystycznej certyfikat na najlepszy produkt turystyczny, a w 2022 r. tytuł Polskiej Marki Turystycznej.

Co nas czeka tym razem? Powstanie duże stoisko, na które złoży się kilka mniejszych. Będą na nich prezentowane oferty regionalnych winnic, jak i same winnice oraz ich produkty. Przewidziano też stoisko sommelierskie, stoisko z lokalnymi serami czy stoisko kulinarne. Zaplanowano smakowite i ciekawe pokazy. Sommelier podzieli się wiedzą na temat serwowania win, natomiast mistrzowie sztuki kulinarnej zdradzą przepisy na pyszne dania, które uczestnicy imprezy będą degustować. Organizatorzy zapewniają bezpłatną linię autobusową z Tarnowa do Łowczówka pod Ośrodek Relaks.


Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

źródło: mat. prasowe

WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Paczka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl