Rozmaitości
Piątek, 7 września 2018 13:10

Wielki finał Festiwalu Emanacje

Na zakończenie szóstej edycji letniego festiwalu - cykl trzech koncertów pod szyldem "Chopin i jego Europa”, podczas których w Lusławicach wystąpią m.in. Alena Baeva, Kevin Kenner i Orkiestra XVIII wieku pod dyrekcją José Marii Florêncio.
Dzięki współpracy z festiwalem Chopin i jego Europa (którego 14. edycja zakończyła się właśnie w Warszawie), w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach wystąpią znakomici goście. W roku jubileuszu odzyskania przez nasz kraj niepodległości, zaprezentują efektowne dzieła polskiej (i nie tylko) muzyki XIX i początku XX wieku.

Finałowy cykl Festiwalu EMANACJE rozpocznie piątkowy recital szeroko docenianego amerykańskiego pianisty – Kevina Kennera. Zwycięzca Konkursu Chopinowskiego z 1990 roku, blisko związany z naszym krajem i uwielbiany przez polską publiczność zaprezentuje autorski wybór kompozycji Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego.

W sobotę i niedzielę, na lusławickiej scenie zobaczymy natomiast słynną Orkiestrę XVIII wieku pod batutą maestro José Marii Florêncio oraz wybitnych solistów: Alenę Baevą (skrzypce), Ericha Hoepricha (klarnet), Kristiana Bezuidenhouta (fortepian) oraz ponownie – tym razem z towarzyszeniem orkiestry – Kevina Kennera w Koncercie f-moll F. Chopina! Orkiestra XVIII wieku, założona przez Fransa Brüggena w 1981 roku, to jeden z najlepszych na świecie zespołów grających na instrumentach historycznych. Tworzy ją obecnie 55 muzyków z ponad 20 krajów. W programie lusławickich koncertów znajdą się zarówno znane wszystkim melomanom dzieła – jak Koncerty fortepianowe Chopina i Beethovena, czy II Koncert skrzypcowy H. Wieniawskiego, jak i znakomite lecz nieco mniej popularne dzieła polskich twórców XIX wieku – Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego i Karola Kurpińskiego.

Wstęp na te niezwykle atrakcyjnie zapowiadające się wydarzenia jest bezpłatny a rezerwacja biletów jest możliwa za pośrednictwem strony festiwalu.

Na zdjęciu Alena Baeva/ zdj. Festiwal Emanacje

opr.s/

07 września 2018 - 09 września 2018
Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Lusławice godz 19.00

źródło: organizatorzy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl