Rozmaitości
Piątek, 26 sierpnia 2011 10:59

Wielki Finał 7. Małopolskiego Festiwalu Smaku

Najbliższy weekend upłynie w Krakowie pod znakiem produktów i dań regionalnych. 27 i 28 sierpnia na placu Wolnica odbędzie się Wielki Finał siódmej edycji Małopolskiego Festiwalu Smaku.
Do stolicy Małopolski zawitają producenci żywności, którzy przez dwa miesiące rywalizowali podczas lokalnych półfinałów o uznanie publiczności i konkursowego jury. W Oświęcimiu, Krakowie, Tarnowie, Wadowicach, Nowym Targu, Nowym Sączu i Miechowie zaprezentowali małopolskie przysmaki, których smak zachwyca do dziś. Na placu Wolnica pojawią się najlepsi z najlepszych. Podczas kiermaszu będzie można spróbować prawie 60 produktów i dań regionalnych.

W czasie finału publiczność wybierze zwycięzców w czterech kategoriach. Są to: „Ekologiczne przysmaki”, „Tradycyjne specjały”, „Smakołyki z legendą” i potrawy „Jak u mamy”. Najlepszych wskaże również jury konkursowe pod wodzą Zbigniewa Kurleto. Towarzyszący mu smakosze: Dariusz Gnatowski, Grzegorz Komendarek i Robert Sowa przyznają Grand Prix oraz drugie i trzecie miejsce w ramach konkursu „Małopolski Smak”.

Wielki finał 7. Małopolskiego Festiwalu Smaku poprowadzi duet znany z poprzednich edycji - Karol Okrasa i Robert Karpowicz. Jedną z atrakcji będzie wielki kocioł gorącej zupy, który stanie na placu Wolnica dla wszystkich odwiedzających imprezę. Swoje umiejętności zaprezentują także szefowie kuchni z małopolskich restauracji. Podczas pokazu gotowania „na żywo” przygotują potrawy na bazie produktów z naszego regionu.

Scenę opanują artyści związani z Małopolską. Tegoroczny wielki finał w sobotnie przedpołudnie otworzy Orkiestra Dęta Tadeusza Wrześniaka. Karnet muzycznych atrakcji pierwszego dnia finału uzupełnią Hanka Wójciak i rockowy Przystanek Mrówkowiec. Muzycznym wydarzeniem wieczoru będzie koncert zespołu Krywań. W niedzielne przedpołudnie najpierw wystąpi zespół After Day. Zaraz po nim na scenie pojawi się Quartet Klezmer Trio i zespół Evelele. Po wręczeniu nagród zwycięzcom 7. Małopolskiego Festiwalu Smaku z rockowym zacięciem zagra gwiazda wieczoru - zespół Rzoz.

Ostatni weekend sierpnia jest kulminacyjnym momentem największego kulinarnego święta w Małopolsce. Na placu Wolnica pojawią się najlepsi producenci żywności, można będzie spróbować najsmakowitszych potraw. W ubiegłorocznym Wielkim Finale, który także odbywał się na krakowskim Kazimierzu, wzięło udział około 50 tysięcy gości. W tym roku z pewnością będzie ich jeszcze więcej.

Organizatorem Małopolskiego Festiwalu Smaku jest Województwo Małopolskie, a tegoroczny wielki finał odbędzie się pod patronatem Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej. Partnerem kampanii jest Business Consulting

źródło: Urząd Marszałkowski w Krakowie

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl