Golemo
Rozmaitości
Sobota, 2 sierpnia 2014 21:53

Wielki Dzień Pszczół 8 sierpnia w województwie małopolskim

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Tatrzański Park Narodowy przyłączyły się do grona placówek, które będą obchodziły ogólnopolski Wielki Dzień Pszczół.
8 sierpnia (piątek) w całej Polsce kilkanaście ogrodów botanicznych, parków narodowych i krajobrazowych otworzy swoje bramy bezpłatnie, by przypomnieć wszystkim odwiedzającym jak ważne dla człowieka i całego środowiska są zagrożone wyginięciem pszczoły. To już druga edycja Wielkiego Dnia Pszczół - święto odbywa się w ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Wszystkie informacje o programie i święcie: www.pomagamypszczolom.pl

W województwie małopolskim w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Tatrzańskim Parku Narodowym obchody rozpoczną się w piątek od godziny 10.00 i potrwają cały dzień. Na odwiedzających czekają liczne edukacyjne atrakcje, m.in. przejście przez Pszczelą Ścieżkę z przewodnikiem lub samodzielnie, warsztaty z budowania domków dla pszczół czy możliwość zdobycia nasion roślin przyjaznych zapylaczom. Wstęp na hasło „Wielki Dzień Pszczół” jest bezpłatny.

W województwie małopolskim do Wielkiego Dnia Pszczół przyłączył się także Babiogórski Park Narodowy, który obchody zorganizuje samodzielnie.

opr.s/ zdj. Michał Adamowski

źródło: materiał prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej UNIA JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl