Rozmaitości
Piątek, 20 marca 2015 11:20

Wielkanocna Zbiórka Żywności w Małopolsce

Akcja rozpocznie się dzisiaj, 20 marca i potrwa do 22 marca. Ponad 3 tysiące wolontariuszy będzie czekać na darczyńców w 166 sklepach spożywczych na terenie Małopolski. Każdy może stać się darczyńcą.
Mąka, olej, przetwory mięsne, warzywne i owocowe oraz słodycze to produkty rekomendowane. Zachęcamy do zapisania ich na swojej przedświątecznej liście zakupów i przekazania ich wolontariuszom Banku Żywności w sklepie. Podarowane zakupy trafiają do magazynów Banków Żywności, gdzie zostaną posortowane, zważone i policzone przez wolontariuszy. Następnie Bank Żywności przekaże artykuły spożywcze lokalnym organizacjom społecznym.

Żywność trafi do: jadłodajni dla ubogich, świetlic środowiskowych, placówek dla bezdomnych oraz do organizacji pomagających najuboższym. Z pomocy żywnościowej na święta skorzystają rodziny wielodzietne, osoby chore, samotnie wychowujące dzieci, bezdomne oraz żyjące w ubóstwie.

W zeszłym roku, podczas Wielkanocnej Zbiórki Żywności udało się zebrać 51.500 kilogramów, z czego 21,5 tony w samym Krakowie i przekazać żywność do ponad 70 organizacji charytatywnych z terenu Małopolski.

Lista sklepów, w których będzie można wziąć udział w akcji znajduje się na stronie www.bankizywnosci.pl

/ab

źródło: bankizywnosci.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl