Rozmaitości
Piątek, 4 stycznia 2019 23:20

Wieliczka - Rodzinne Ferie w Muzeum 2019

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza dzieci i opiekunów na Rodzinne Ferie w Muzeum 2019, które będą miały miejsce w dniach 15-26 stycznia 2019 roku.

Przestrzenią do interaktywnych działań staną się w Zamku Żupnym w Wieliczce: wystawy „Piękno stołu. Zastawy z kolekcji Czartoryskich" i „Solniczki – małe arcydzieła sztuki" oraz rozległa i ciekawa ekspozycja Muzeum w kopalni soli.
Na intrygujące, rodzinne Ferie w Muzeum z solą i cennymi przedmiotami, które służyły królowym i królom zaprasza Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w dniach 15-26 stycznia 2019 roku.
Przestrzenią do interaktywnych działań staną się w Zamku Żupnym: wystawy „Piękno stołu. Zastawy z kolekcji Czartoryskich” i „Solniczki – małe arcydzieła sztuki” oraz rozległa i ciekawa ekspozycja Muzeum w kopalni soli.
Spotkania mają charakter rodzinny są więc skierowane zarówno do dzieci (w wieku 6-12 lat) jak również do ich rodziców i opiekunów. Na zajęcia 22 stycznia pt. „Solniczkowy zawrót głowy” zaproszone są dzieci wraz z babciami i dziadkami.
Poniżej program Ferii w Muzeum.

W Feriach mogą także uczestniczyć grupy zorganizowane, którym Muzeum proponuje udział w zajęciach ze stałej oferty edukacyjnej. Można je zamawiać od wtorku do piątku.

Informacja/rezerwacja: Dział Edukacji Muzeum, tel.: 12 289 16 33, ilość miejsc ograniczona.
www.muzeum.wieliczka.pl

Wieliczka: Ferie w Muzeum
15 -26.01.2019
Zamek Żupny i Muzeum w kopalni soli
Program

15.01, godz. 11.00-12.30 (wtorek) – „Artystyczne ucztowanie”, Zamek Żupny
Na czym dawniej jadano? Jak wyglądały naczynia, łyżki i puchary używane przez najbogatszych podczas uczt? Warsztaty inspirowane wystawą „Piękno stołu. Zastawy z kolekcji Czartoryskich” pomogą wyobrazić sobie jak dawniej wyglądała wystawna uczta. Umożliwią też spojrzenie na te piękne przedmioty od strony artysty i twórcy.
Koszt udziału: 3 zł/osoba

17.01, godz. 11.00-13.00 (czwartek) – „Z legendą przez kopalnie”, Muzeum w kopalni
Cudowny pierścień, moc magicznej laski sztygarskiej oraz postacie: Księżnej Kingi, Skarbnika , Białej Damy przybliżą wielickie legendy zabierając uczestników w swój niezwykły i tajemniczy świat. Warto je poznawać bo jak pisze Ewa Stadtmuller „Legendy – mądre myśli, proste, dobre słowa. Pochyl się nad nimi – rozbłysną od nowa…”.
Koszt udziału: 9 zł/osoba

22.01, godz. 11.00-12.30 (wtorek) – „Solniczkowy zawrót głowy”, Zamek Żupny
Niektórzy wyjeżdżają w góry, jeszcze inni udają się do kina czy Muzeum. Zapraszamy wszystkie dzieci właśnie do Muzeum do Zamku Żupnego, gdzie z babcią i dziadkiem miło i ciekawie spędzą czas wykonując wspólne zadania. Na uczestników czeka moc ciekawostek i wrażeń.
Koszt udziału: 3zł/osoba

24.01, godz. 11.00-13.00 ( czwartek) – „ Solna niespodzianka”, Muzeum w kopalni
Czym kopalnia soli może zaskoczyć? Zadania, z którymi zmierzą się uczestnicy będą jedną, wielką niespodzianką. Warto dać się zaskoczyć.
Koszt udziału: 9 zł/osoba

26.01, godz.16.00-17.30 ( sobota) - BAL – „W 80 minut dookoła świata”, Zamek Żupny
Ferie w Muzeum zakończy Bal, który zabierze w niezapomnianą podróż przez kraje i kontynenty, w których klimat wprowadzą barwne stroje mieszkańców i ich muzyka.
Koszt udziału: 15 zł/dziecko

źródło: Tomasz Cichocki i materiały prasowe

Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl