Rozmaitości
Poniedziałek, 8 kwietnia 2019 17:00

Wiedzą wszystko o gaszeniu pożarów

Edward Ciągło i Marian Dobosz – członkowie Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, spotkali się z uczniami biorącymi udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Do siedziby Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przybyło kilkudziesięciu uczestników wyłonionych w eliminacjach gminnych.

Wyniki:
Grupa I Szkoły Podstawowe (kl. I – VI): I – Justyna Kuś, II – Lena Drożdż, III – Julia Furtak.
Grupa II Szkoły Podstawowe (kl. VII – VIII) i Gimnazja: I – Katarzyna Kołodziej, II – Natalia Smoła, III – Piotr Dudek.
Grupa III Szkoły Ponadgimnazjalne: I – Łukasz Kożuch, II – Aleksandra Ogorzały, III – Ewa Matuła, IV – Natalia Gołąb.


Osoby, które zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych grupach zostały zakwalifikowane do udziału w zmaganiach wojewódzkich. Dzisiejsze eliminacje odbywały się w dwóch etapach: w pierwszym wszyscy uczestnicy rozwiązywali test pisemnie. Najlepsi przeszli do drugiego etapu, w którym odpowiadali na pytania ustnie – ich poprawność sprawdzał m.in. st. bryg. Paweł Motyka – zastępca komendanta PSP w Nowym Sączu.

Nagrody dla wszystkich uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe. Wręczali je Edward Ciągło i Marian Dobosz – członkowie Zarządu Powiatu Nowosądeckiego oraz Komendant Miejski PSP st. bryg. Waldemar Kuźma. W spotkaniu wziął również udział Ryszard Wąsowicz – kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl