Rozmaitości
Czwartek, 25 kwietnia 2019 12:00

Wiedzą, jak zachować się na drodze

Kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych z Powiatu Nowosądeckiego i miasta Nowego Sącza wzięło udział w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych. Od wielu lat gospodarzem zmagań jest Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, a Starostwo Powiatowe jest współorganizatorem wydarzenia.
- Gratuluję wszystkim, którzy wystartowali w tych trudnych konkurencjach – powiedział Edward Ciągło, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego. – Dzięki znajomości przepisów i tego, w jaki sposób należy zachować się na drogach, będziecie bezpieczniejsi. Przekazujcie tę wiedzę waszym koleżankom i kolegom.

Edward Ciągło wraz z Ryszardem Wąsowiczem – kierownikiem Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Arturem Czerneckim – wicedyrektorem Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, podinsp. Albertem Kogutem – szefem sądeckiej „drogówki” i dyrektorem ZS Samochodowych Andrzejem Górą wręczyli nagrody.

Głównym sędzią zawodów był Szczepan Żytkowicz i to on ogłosił wyniki.

W grupie I (10-12 lat, szkoły z Powiatu Nowosądeckiego), I miejsce zdobyła drużyna z SP w Podolu Górowej, II – SP nr 1 w Starym Sączu, III – SP w Tęgoborzy.

W grupie I (10-12 lat, szkoły z Nowego Sącza), I miejsce zdobyła drużyna z SP nr 9, II – SP nr 6, a III – SP nr 21.

W grupie II (13-16 lat, szkoły z Powiatu Nowosądeckiego), I miejsce zdobyła drużyna z SP w Lipiu, II – SP w Starym Sączu, a III – SP w Klęczanach.

W grupie II (13-16 lat, szkoły z Nowego Sącza), I miejsce zdobyła drużyna z SP nr 16, II – SP nr 6, a III – SP nr 20.

Uczestnicy musieli się wykazać nie tylko świetną znajomością przepisów ruchu drogowego, ale także sprawdzić się m.in. w udzielaniu pierwszej pomocy.

Jutro kolejne zmagania – tym razem uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl