Golemo
Rozmaitości
Niedziela, 16 października 2016 14:54

Wernisaż wystawy szczawnickiego TPSP (zdjęcia)

W szczawnickiej Pijalni Wód Mineralnych odbył się uroczysty wernisaż wystawy zbiorowej członków miejscowego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, które w tym roku obchodzi XXX-lecie działalności.
Przybyłych licznie artystów i miłośników sztuki, w imieniu gospodarzy obiektu przywitała Agnieszka Żarska, dziękując za możliwość prezentacji różnorodnych prac, które wykonują twórcy spod Jarmuty. Następnie głos zabrała prezes TPSP Anna Malinowska, która nakreśliła rys historyczny szczawnickiego koła, podkreślając wielki wkład nieżyjących już założycieli i członków Towarzystwa w krzewienie sztuki miejscowych artystów –To dzięki Ich determinacji i zaangażowaniu kolejne pokolenia tworzą i wystawiają swoje prace. Jesteśmy Im teraz winni nasze zaangażowanie – mówiła prezes.
Swój wiersz, napisany specjalnie na tę okazję przedstawił Andrzej Dziedzina Wiwer – szczawnicki poeta i miłośnik sztuki.

Potem był czas na poczęstunek oraz rozmowy o sztuce, kulturze i przyszłości Towarzystwa, a przede wszystkim na kontemplację prezentowanych prac artystycznych. Dużo mówiło się o najbliższych planach związanych z organizacją wystaw i warsztatów.

Joanna Dziubińska, zdj. Jarosław Krajewski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl