Golemo
Rozmaitości
Sobota, 27 stycznia 2018 16:20

Wernisaż wystawy Confluence. Aliska Lahusen i Takesada Matsutani (zdjęcia)

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zaprasza do obejrzenia wystawy "Confluence. Aliska Lahusen i Takesada Matsutani"
Pochodząca z Łodzi malarka i rzeźbiarka oraz wykorzystujący różne media Japończyk urodzony w Osace – artyści awangardowi światowej sławy, oboje pracujący na co dzień w Paryżu – spotkają się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha na wspólnej wystawie Confluence. Aliska Lahusen i Takesada Matsutani.

Zgodnie z tytułem prezentacji odmienne historie i różne postawy artystyczne połączą się tu, tak jak zbiegają się górskie strumienie spływające z ośnieżonego szczytu góry Fudżi.

To właśnie japońskie inspiracje są tym, co wspólne w twórczości obojga autorów. Matsutani, choć w swoich oszczędnych, abstrakcyjnych realizacjach wykorzystuje typowo europejskie techniki współczesne, zabiera widza w charakterystyczny dla Dalekiego Wschodu świat kontemplacji. Jego monumentalne instalacje, refleksyjne obrazy czy prace na papierze zmuszają do zatrzymania się w „teraz”.

W sztuce Lahusen fascynacje Japonią widoczne są nie tylko na poziomie filozoficznego rozumienia i minimalistycznego komponowania dzieła, ale przede wszystkim w perfekcyjnym posługiwaniu się tradycyjną metodą zdobienia laką. Przeglądając się w lśniących niezwykłym blaskiem obiektach artystki, przenosimy się do świata spokoju i medytacji

Confluence. Aliska Lahusen i Takesada Matsutani
Od 27 stycznia do 25 marca 2018 roku
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl