Rozmaitości
Piątek, 10 marca 2017 15:24

Wernisaż wystawy„Potęga awangardy" (zdjęcia)

Wczoraj wieczorem w Sukiennicach a potem w Kamienicy Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego - oddziale MNK odbył się wernisaż wystawy„Potęga awangardy".
84 prac wybitnych artystów sztuki nowoczesnej można oglądać na wystawie w krakowskim Muzeum Narodowym. Niektóre z nich nie były pokazywane w Polsce do tej pory.

Ekspozycja krakowska jest uzupełnioną wersją wystawy, która w ub. roku odbyła się w Centre for Fine Arts BOZAR w Brukseli. 40 obrazów, rzeźb, rysunków, projektów architektonicznych i modniarskich, fotomontaży polskich twórców, m.in. Katarzyny Kobro, Władysława Strzemińskiego, Marii Jaremy, Janusza Marii Brzeskiego, Leona Chwistka czy Janiny Dłuskiej, skonfrontowano z dziełami m.in. rzeźbiarza Aleksandra Archipienki oraz malarzy Pieta Mondriana, Juana Grisa, Kazimierza Malewicza, Fernanda Lègera czy Edwarda Muncha.

Wystawę „Potęga awangardy", która jest częścią Roku Awangardy, obchodzonego w 2017 r. pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy, można oglądać od 10 marca do 28 maja w Kamienicy Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego - oddziale MNK (pl. Szczepański 9).

Tomasz Cichocki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl