Rozmaitości
Czwartek, 8 marca 2018 13:10

Weekend za pół ceny w MNK: oglądaj arcydzieła za grosze, odwiedź Rembrandta w EUROPEUM

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to akcja Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej, zachęcająca do podróżowania i zwiedzania. W dniach 9-11 marca w setkach polskich hoteli, restauracji oraz placówek kultury ceny będą obniżone o 50 procent. Do akcji – już po raz kolejny – przyłącza się także Muzeum Narodowe w Krakowie.
W piątek i sobotę 9 i 10 marca goście Muzeum będą mogli zwiedzać z 50-procentowym rabatem następujące galerie stałe: Gmach Główny (Galeria „Broń i Barwa w Polsce” oraz Galeria Rzemiosła Artystycznego), Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach, Dom Jana Matejki, Dom Józefa Mehoffera, Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego i Pawilon Józefa Czapskiego, Pałac Biskupa Erazma Ciołka, EUROPEUM - Ośrodek Kultury Europejskiej oraz Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma w Zakopanem. W niedzielę 11 marca wstęp do galerii stałych MNK będzie bezpłatny, tak jak w pozostałe niedziele roku. Bezpłatnie można także oglądać aktualne wystawy „Sztuka teraz” i „Szuflada Szymborskiej” w kolejnym oddziale MNK – Kamienicy Szołayskich i. Feliksa Jasieńskiego.

Atrakcją „Weekendu za pół ceny” będzie możliwość zobaczenia w EUROPEUM (Plac Sikorskiego 6) jednego z najcenniejszych obrazów w polskich zbiorach, „Krajobrazu z miłosiernym Samarytaninem” Rembrandta. Po wymaganej względami konserwatorskimi przerwie (płótno było prezentowane do 25 lutego wystawie „Najcenniejsze. Kolekcja Książąt Czartoryskich”), „Rembrandt” trafił do EUROPEUM i pozostanie tu do otwarcia Muzeum Książąt Czartoryskich w grudniu 2019 roku. Można go oglądać wraz z innymi ważnymi dziełami sztuki europejskiej, jak „Kazanie św. Jana Chrzciciela” Pietera Bruegela, „Adoracja Dzieciątka” Lorenza Lotto czy „Martwa natura” Maurice’a de Vlamincka. Okazji do bliższego poznania nowego dzieła w kolekcji EUROPEUM dostarczy spotkanie „Rembrandtowska walka dobra ze złem, czyli o obrazie Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem”, na które zapraszamy w sobotę 10 marca o godz. 16.00.

opr.s/

źródło: Muzeum Narodowe w Krakowie

Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl