Rozmaitości
Niedziela, 6 maja 2018 11:04

Weekend z Gorczańskim Parkiem Narodowym

Już po raz piąty organizowany jest festyn turystyczny pn. „Weekend z Gorczańskim Parkiem Narodowym ”. W tym roku impreza wypada 5-6 maja oraz 18-19 sierpnia. Majowa impreza organizowana jest w parku dworskim w Porębie Wielkiej, sierpniowa na polanie – miejscu biwakowym Trusiówka w Lubomierzu – Rzekach.
Program spotkania z Parkiem będzie obfitował w liczne atrakcje przygotowane przez Park i współorganizatorów: Nadleśnictwo Limanowa, Grupę Podhalańska Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Gminę Mszana Dolna, Powiat Limanowski, Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji, Stowarzyszenie GAZDA z Niedźwiedzia, LGD Stowarzyszenie „Piękna Ziemia Gorczańska” oraz licznych twórców i rękodzielników z gminy Mszana Dolna i Niedźwiedź.
Jak co roku na uczestników imprezy czekać będą liczne konkursy, gry i zabawy. Poprzez udział w nich turyści poznają wiele tajemnic przyrody i będą mieć okazję wygrania wielu nagród. Rozwiązując zadania dowiedzą się: Dlaczego salamandra ma plamki oraz ile ich ma? Jak rozróżnić gatunki drzew? Dlaczego ptaki śpiewają? Jak można nauczyć się rozpoznawania ptaków? Jak wyglądają tropy wilka? Co najważniejsze jest w obserwacjach przyrody?

Najmłodsi będą ćwiczyć malowanie, układanie przyrodniczych puzzli oraz uczestniczyć z rodzicami w grach zręcznościowych i terenowych w urokliwych zakątkach parku dworskiego. Starsi zajmą się trenowaniem spostrzegawczości poprzez udział w zabawach. Amatorzy nowoczesnych form poznawania powędrują po alejkach parku z questem „A może Ewa nie znała drzewa”, by wziąć pod lupę gatunki rosnących tu drzew oraz by zgłębić historię rodu hrabiów Wodzickich i ich posiadłości w Porębie. Będzie też okazja, aby własnoręcznie wykonać pamiątkę, zabawkę czy też prezent dla mamy.

organizatorzy, opr.s/
WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Paczka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl