Golemo
Rozmaitości
Środa, 14 lutego 2018 21:48

Weekend pełen muzyki - IRA i Czerwone Gitary w Krynicy


Nietypowo, bo w sobotę i niedzielę, odbyły się kolejne koncerty cyklu Krynica Źródłem Kultury. Gwiazdą pierwszego wieczoru była IRA, a kolejnego dnia zagrała legenda polskiej piosenki - zespół Czerwone Gitary.

Sobotnim supportem była śląska grupa KOLORY - kolejny półfinalista Festiwalu Supportów. KOLORY grają melodyjnego, gitarowego rocka w stylistyce indie. Czterdziestopięciominutowy set rozgrzał i przygotował publiczność na występ Artura Gadowskiego z przyjaciółmi.


IRA w zeszłym roku obchodziła trzydziestą rocznicę istnienia. Zespół ma na swoim koncie 11 płyt studyjnych, z których pochodzi wiele przebojów. Koncert rozpoczął się od „Wybacz”, a tuż potem krynicka publiczność usłyszała „Szczęśliwego Nowego Jorku” i odśpiewała razem z zespołem „Nie ma takiej siły, która nas rozdzieli”, czyli pierwsze słowa piosenki „Powtarzaj to”. Ze starszych hitów grupy pojawiły się również „Mój dom” i „Nadzieja” okraszone gitarowymi solówkami. Na bis IRA zagrała „Bierz mnie”.

Niedzielny koncert Czerwonych Gitar poprzedził support - krakowski zespół Levi. Levi w swojej muzyce łączą bluesa, funk i soul, a ich znakiem rozpoznawczym jest barwa głosu wokalistki - Ewy Novel.

Gwiazda niedzielnego koncertu cieszy się niewątpliwie zasłużonym mianem legendy polskiej piosenki. Czerwone Gitary istnieją już ponad pół wieku, mają na swoim koncie 12 płyt, a wśród muzyków będących ich członkami można wymienić choćby Krzysztofa Klenczona, czy Seweryna Krajewskiego. Od samego początku gra w nich Jerzy Skrzypczyk - jedyny członek oryginalnego składu sprzed 53 lat. Nie była więc niespodzianką tłumnie przybyła publiczność, która wypełniła Pijalnię Główną w Krynicy. Koncert Czerwonych Gitar był podróżą przez historię zespołu i znakomitych muzyków, którzy przewinęli się w szeregach tej jednej z najważniejszych polskich grup. „Historia jednej znajomości”, „No bo ty się boisz myszy”, „Kwiaty we włosach”, „Wróćmy na jeziora”, „Baw się razem z nami”, „Ciągle pada” to utwory śpiewane przez całe pokolenia Polaków. Listę zagranych przebojów uzupełniła też „Anna Maria”, „Takie ładne oczy”, „Matura” i „Tak bardzo się starałem”. 


Kolejne koncerty krynickiej Pijalni już 16 i 17 lutego. W najbliższy piątek zagra Sylwia Grzeszczak, a dzień później - Kult.

Krynica Źródłem Kultury potrwa do 23 lutego. Bilety na poszczególne wydarzenia można nabyć w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju, Empikach oraz na eBilet.pl.

Organizatorami cyklu Krynica Źródłem Kultury są Uzdrowisko Krynica Żegiestów S.A. oraz agencja eventowa Especto.
Sponsorzy: Miasto Krynica-Zdrój i Polskie Koleje Linowe S.A.

Więcej szczegółów na www.krynicazrodlemkultury.pl


mat prasowy organizatora, autorem zdjęć jest Kamil Cichoń.
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl