Rozmaitości
Sobota, 8 lipca 2017 12:39

Wędkarskie święto w Białym Dunajcu (firm i zdjęcia)

XVI Dzień Pstrąga przyciągnął niemal 30 wędkarzy, którzy równo o godzinie 10 rozpoczęli zawody muchowe. Łowią w mętnej wodzie, ale mają na nią sposób.
Do punktacji zaliczane są wszystkie rodzaje pstrąga oraz lipienia, które zostały złowione, zamierzone i potwierdzone przez drugiego wędkarza, gdyż ryb nie wolno zabierać. – Od kilkunastu lat wszystkie zawody w Polsce organizowane są na żywej rybie. Oznacza to, że ryba jest zamierzona i od razu wpuszczana do wody – mówi Maciej Jankowski, prezes zakopiańskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego.

Tegorocznym utrudnieniem dla wędkarzy są roboty przy węźle drogowym w Poroninie, przez co woda w Białym Dunajcu jest zmącona. Wędkarze maja jednak i na to sposób. – W dzisiejszych zawodach łowimy tylko na sztuczna muchę – zaznacza prezes Jankowski. – Większość zawodników własnoręcznie wykonuje imitacje much, a dzisiaj powinna przeważać metoda łowienia na nimfę – dodaje. Prezes koła, który również bierze udział w zawodach wyjaśnił, że ta metoda pozwoli łowić ryby żerujące przy dnie potoku.Organizatorem zawodów i XVI Dzień Pstrąga są PZW koło Zakopane oraz Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu.

ms/

źródło: podhale24

Stramuś
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl