Rozmaitości
Sobota, 3 marca 2018 19:09

Warsztaty improwizacji w Teatrze Szczęście

KRAKÓW. Warsztaty improwizacji to kurs przeznaczony dla wszystkich dorosłych chętnych osób, które chcą twórczo i efektywnie spędzić czas w środowe wieczory. Pierwsze spotkanie 7 marca - o godzinie 17.00 - później co druga środa w miesiącu.
Zastanawiałeś/ łaś się kiedyś jak to jest być aktorem? Stać na scenie, grać i bawić się jednocześnie a na koniec usłyszeć oklaski? Zastanawiałeś się kiedyś czy masz talent aktorski? Na tych warsztatach znajdziesz odpowiedź na te pytania. Będziesz mógł wyjść poza strefę komfortu i spróbować jak się w niej czujesz. Życie zaczyna się poza tą strefą i niesie ze sobą niespodzianki większe niż się spodziewasz!

Warsztaty są przeznaczone dla każdego, chcącego rozwijać swe aktorskie umiejętności lub poszerzać swój talent o nowe możliwości, techniki i narzędzia. Dla adeptów szkół aktorskich,dla profesjonalistów oraz dla amatorów. Metoda Stephena Booka jest skierowana na uchwycenie kreatywnych sił drzemiących w każdym z nas. Dzięki działaniom scenicznym rozbudzają się w nas możliwości twórcze, które mogą nam służyć w realnym życiu, w radzeniu sobie z problemami, w podejściu do działań i zadań życiowych, nawet finansowych oraz w samorozwoju.

Warsztaty prowadzone są metodą Stephena Booka. Podręcznik tego autora jest najpopularniejszym podręcznikiem w USA. Wielcy i znani aktorzy moją go w małym palcu. Ty także możesz!

To metoda oparta na byciu tu i teraz, a w zasadzie na działaniu tu i teraz. Kluczowa jest praca z ciałem oraz ze świadomością nastawioną na obecność w chwili obecnej. Wydobywa spontaniczność, naturalność i autentyczność gry aktorskiej. Technika Improwizacji zakłada, że działanie jest w ciele, a nie w głowie! Warsztaty Improwizacji pomogą wyłączyć problemy głowy a włączyć specyficzną formę totalnego działania ciała w danym momencie. Dowiesz się także jak przekonwertować znaczenie sceny, po to by przestać jej służyć a zaczniesz lepiej rozumieć swoją rolę w scenie. Będziesz w stanie samodzielnie reżyserować własny improwizowany występ!

Przez pierwsze dwa miesiące zajęcia mają charakter otwarty. Zapraszam każdego zainteresowanego. Po tym czasie grupa zawiąże się i zaczniemy pracować w systemie zamkniętym. Punkt kulminacyjny - przedstawienie - nastąpi w grudniu 2018!

Warsztaty poprowadzi Monika Tryboń.

Przez 5 lat pracowała w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, który jest częścią Teatru Słowackiego gdzie zajmowała się edukacją artystyczną. Prowadziła warsztaty teatralne dla różnych grup wiekowych. W ramach wydarzenia Lato w Teatrze wyreżyserowała spektakl przygotowywany z Młodzieżą ze Stowarzyszenia Siemacha.

Prowadziła projekty dla instytucji związanych z teatrem i szeroko pojętą sztuką. W ubiegłym roku wspólnie z Michałem Pałubskim (Formacja Chatelet) przeprowadziła w Bibliotece Publicznej przy ul. Rajskiej projekt dla młodzieży oparty na tekstach Gabriela Garcii Marquza. Wystawione były dwa spektakle.

Posiada zawodowy tytuł aktora oraz doświadczenie teatralne i telewizyjne. W ramach swojej działalności teatralnej przeprowadziła setki godzin warsztatów związanych z psychoedukacją metodą dramy z nauczycielami, młodzieżą, pracownikami instytucji, dyrektorami, urzędnikami. Jest trenerem metody "Porozumienia Bez Przemocy" oraz certyfikowanym tutorem Szkoły Liderów.

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl