Rozmaitości
Środa, 2 lipca 2014 22:52

Wakacyjne remonty w zakopiańskich szkołach i przedszkolach

Podczas wakacyjnej przerwy ruszą remonty, budowy i przebudowy w szkołach oraz przedszkolach podległych Urzędowi Miasta w Zakopanem.
W Szkołach Podstawowych nr 2 i 3 zaplanowano budowę placu zabaw w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”.

W Szkole Podstawowej nr 4 założony zostanie system monitoringu. Przeprowadzona zostanie również konserwacja ogrodzenia, polegająca na wymianie część siatki i malowaniu.

W SP nr 5 Zakopane w okresie wakacyjnym przeprowadzony zostanie remont wszystkich toalet dla uczniów. W całej szkole wysokość umywalek, pisuarów przystosowana zostanie do potrzeb najmłodszych uczniów. Niżej zamontowane zostaną również umywalki w salach lekcyjnych, a stare i zużyte baterie zostaną wymienione. Na dachu szkoły zabezpieczone zostaną kominy wentylacyjne.

Również w SP nr 9 na lipiec zaplanowano remont generalny części sanitariatów, znajdujących się na parterze szkoły. W tym samym czasie po uprzednim przeglądzie boiska i placu zabaw, zostaną podjęte decyzje o wykonaniu drobnych napraw gwarancyjnych.

W Szkole Podstawowej na Cyrhli rozpoczynają się przygotowania pomieszczenia dla gabinetu logopedyczno-pedagogicznego. W związku z powyższym wyremontowany zostanie budynek domu nauczyciela.

W Gimnazjum nr 1 przy ul. Nowotarskiej remontowana będzie sala gimnastyczna i korytarz, które zalane zostały podczas przebudowy dachu płaskiego na dwuspadowy. Wszystkie usterki zostaną usunięte przez firmę, która zajmowała się wymianą dachu. Ponadto wykonane zostaną wejścia do pomieszczeń Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz osobnego wejście od strony parkingu. Dla potrzeb ZNP na korytarzu na parterze budynku postawiona zostanie ścianka działowa. Po powrocie z wakacji uczniowie „jedynki” będą mogli korzystać ze zmodernizowanej sieci internetowej w szkole.

Na budynku Gimnazjum nr 3 naprawiane będzie pokrycie dachu. Przygotowany zostanie również pokój dla szkolnego pedagoga. W ogrodzeniu, okalającym szkołę, wymienione zostaną zniszczone przęsła płotu.

W związku z planowanym przeniesieniem Przedszkola nr 3 od roku szkolnego 2015/2016 do przystosowywanych obecnie pomieszczeń w Zakopiańskim Centrum Edukacji, na okres letni zaplanowane zostały jedynie drobne prace remontowe i odnawianie urządzeń ogrodowych. W Przedszkolu nr 7 natomiast remontowany będzie taras.

Tradycyjnie we wszystkich zakopiańskich placówkach edukacyjnych zostaną wykonane drobne prace remontowe, jak np. malowania pomieszczeń, bieżące prace konserwacje, naprawy oraz prace porządkowe, mające na celu odświeżenie użytkowanych w trakcie roku szkolnego pomieszczeń.

oprac. r/

źródło: Urząd Miasta w Zakopanem

Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl