Rozmaitości
Piątek, 29 czerwca 2012 18:13

Wakacyjne podróże pociągiem retro ze Skansenu w Chabówce

W wakacyjne weekendy kursować będą ogólnodostępne pociągi retro obsługiwane taborem zabytkowym ze Skansenu w Chabówce. Począwszy od dziś, we wszystkie weekendy do końca sierpnia (z wyjątkiem 25-go sierpnia) organizowane są przejażdżki na trasie z Chabówki do Mszany Dolnej i z powrotem.
Takie pociągi kursowały w latach 2004 – 2008 i cieszyły się sporym zainteresowaniem turystów przyjeżdżających do Małopolski. Z uwagi na kryzys ekonomiczny lat 2009 – 2010 zawieszono kursowanie takich pociągów.

- Obecnie Spółka PKP CARGO S.A. jako mecenas zabytków techniki kolejowej postanowiła uruchomić takie pociągi we wszystkie weekendy wakacyjne na przepięknej i niezelektryfikowanej trasie Chabówka – Mszana Dolna – Chabówka. Pociągi będą obsługiwane zasadniczo parowozem serii Ol12-7, który obchodzi w tym roku jubileusz 100 lat pracy. Jest obecnie najstarszym czynnym parowozem w Polsce i jedynym zachowanym z tej serii wyjaśnia Maciej Panasiewicz Naczelnik Sekcji Utrzymania i Napraw Taboru Zabytkowego „Skansen” Chabówka.

Pociągi rozpoczynają i kończą bieg w Chabówce, gdzie na parkingu można bezpłatnie zostawić samochód.

Rozkład jazdy i ceny biletów w galerii poniżej tekstu.

opr. s/

źródło: Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl