Rozmaitości
Poniedziałek, 15 grudnia 2014 21:56

Wadowicki Teatr Próg w Zakopanem (zdjęcia)

W zakopiańskim Teatrze Witkacego miał miejsce gościnny występ wadowickiej "Grupy Próg", która zaprezentowała widzom spektakl "Interfejs".
Spektakl w reżyserii Bartosza Nowakowskiego stara się odpowiedzieć na pytanie jak znajdujemy prawdziwe „ja” i skąd wiemy, czym prawdziwe “ja” jest.

Podczas przedstawienia, będącego na granicy tradycyjnego teatru i nowoczesnego performance'u, wśród niesamowitych dźwięków wyśpiewanych przez Natalię Tomską, widz razem z bohaterem - teatralnym muzykiem - krąży pomiędzy snem i jawą, niczym Alicja w krainie czarów, próbując odnaleźć harmonię między tym kim jesteśmy a tym, co pokazujemy światu na zewnątrz.

Teatr „PRÓG” powstał w 2005 roku w Wadowicach i jest kontynuacją i rozwinięciem pracy Grupy teatralno-happenerskiej PRÓG. Teatr stopniowo przekształcał się od grupy warsztatowej, poprzez młodzieżową grupę teatralną prowadzoną przez Bartosza Nowakowskiego, nieformalne zrzeszenie pasjonatów teatru, studencką inicjatywę teatralną, aż po niezależną organizację artystyczno-społeczno-edukacyjną posiadającą status Stowarzyszenia „Grupa PRÓG”. Od początku działalności Teatr związany jest z Wadowickim Centrum Kultury, pierwotnie jako jedna z grup zainteresowań, obecnie będąc partnerem przy licznych projektach kulturalnych.

rkw/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl