Rozmaitości
Czwartek, 21 grudnia 2017 18:45

W wielickich szkołach będzie ciasno, potrzebne rozbudowy

Liceum w Wieliczce z nową kondygnacją, kampus z nowym skrzydłem. W pierwszym przypadku rozstrzygnięto przetarg, w drugim ruszyły prace budowlane. To efekt zmian w systemie edukacji i „kurczenia” się miejsca w szkołach.

Jak informuje starostwo wielickie, Liceum Ogólnokształcące w Wieliczce powiększy się o kolejną kondygnację. Właśnie rozstrzygnięto przetarg na tę inwestycję, która ochłonie 3,8 miliona złotych.

- Jest to o prawie milion złotych więcej niż zakładano w budżecie na tę inwestycję. Poprzednie przetargi pokazały jednak, że nie uda się jej wykonać taniej. Stąd decyzja o przeznaczeniu dodatkowych środków na ten cel – tłumaczy Jacek Juszkiewicz, starosta wielicki.

Prace rozpoczną się w marcu, gdyż muszą być dostosowane do działalności szkoły. W efekcie szkoła będzie mieć dodatkowe piętro oraz osiem nowych sal lekcyjnych. Na nadbudowanym na obiekcie drugim piętrze powstanie sześć sal.

- Liceum, które staje się powoli za małe. Tym bardziej, że przed nami reforma oświaty i przywrócenie czteroklasowych “ogólniaków”. Jeżeli szkoła ma sprostać oczekiwaniom, musi nastąpić jej dostosowanie do realnych potrzeb- wyjaśnia Łukasz Sadkiewicz, wicestarosta wielicki.

Na tym nie koniec zmian w wielickim LO. Rada powiatu przeznaczyła bowiem 200 tysięcy zł na opracowanie studium wykonalności i projekt nowej sali.

Tymczasem Kampus Wielicki powiększy się o jedno skrzydło. Roboty budowlane ruszyły z początkiem grudnia. Zdjęto nawierzchnię z parkingu, na którym powstanie skrzydło E.

- Znajdą się w nim trzy klasopracownie zawodowe, pracownia gastronomiczna oraz dwie sale wielofunkcyjne. Budynek będzie posiadał holl recepcyjny oraz dwie szatnie sportowe z przebieralniami, prysznicami i sanitariatami. Wyposażony będzie w windę na potrzeby osób niepełnosprawnych. Będzie posiadał również powierzchnie magazynowe na potrzeby całego Kampusu Wielickiego – wyliczają przedstawiciele starostwa.

- Koszt inwestycji to blisko 6,3 miliona złotych. Zgodnie z planem zakończy się ona w pierwszym kwartale 2019 roku – wyjaśnia Michał Roehlich, prezes spółki Powiatowy Park Rozwoju.


eł/fot. SP w Wieliczce
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl