Golemo
Rozmaitości
Piątek, 27 maja 2011 19:00

W pierwszą sobotę czerwca przez Kraków przejdzie XI Wielka Parada Smoków

Trzy tysiące osób przejdzie w pierwszą sobotę czerwca przez Kraków w XI Wielkiej Paradzie Smoków. W tegorocznej paradzie dominować będą motywy norweskie, ponieważ Norwegia jest partnerem projektu - informują organizatorzy parady.
Organizowana od 2000 roku przez Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska Wielka Parada Smoków z kameralnej imprezy przerodziła się w spore wydarzenie, w którym uczestniczą i dzieci, i dorośli mieszkańcy Krakowa - ale także goście z innych miast i krajów.

W tym roku parada odbędzie się w ramach polsko-norweskiego projektu "Żywioły. Elementer og Mythos. Wielka Parada Smoków" i będzie zawierała elementy nordyckie. Większość smoków, przygotowywanych na paradę przez uczniów krakowskich szkół, zbudowana zostanie na elementach łodzi Wikingów.

Wielka Parada Smoków, Rycerzy i Dam Dworu przejdzie ulicami Krakowa w barwnym korowodzie w sobotę 4 czerwca. Spośród prawie 40 smoków wybrany zostanie Najpiękniejszy Smok Parady.

Wieczorem w zakolu Wisły pod Wawelem odbędzie się multimedialne widowisko, w którym smokom z różnych stron świata towarzyszyć będą efekty pirotechniczne, muzyka i kurtyny wodne. W widowisku pojawia się m.in. smoki zbudowane na podstawie projektów norweskiego scenografa Dinara Dahla, inspirowanych mitologią nordycką. Z koncertem zaprezentuje się norweska artystka Martine Lund Hoel.

Przez dwa dni - w sobotę i niedzielę - na Bulwarach Wiślanych będzie się odbywał Smoczy Piknik Rodzinny.

Więcej informacji na www.paradasmokow.pl

Zdj. Ł. Żołądź, www.mmkrakow.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl