Golemo
Rozmaitości
Niedziela, 22 lutego 2015 12:18

W kwietniu rusza Orawski Festiwal Artystyczny (OFA)

W dniach 10-12 kwietnia w Lipnicy Wielkiej i Jabłonce trwać będzie Orawski Festiwal Artystyczny organizowany jest przez Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieży Orawskiej oraz Zrzeszenie Studentów Polskich Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Wydarzenie będzie mieć charakter cykliczny i planowane jest organizowanie go co roku. Będzie to duża impreza na Orawie mająca charakter promocyjny i rozrywkowy.

Festiwal łączący wiele form sztuki – teatr, film, muzykę, malarstwo, fotografię – skierowany do całej orawskiej młodzieży. Zapewniamy naszym artystom kontakt ze znanymi przedstawicielami polskiej sztuki gotowymi do rzetelnej oceny i krytyki dziel. OFA to wydarzenie młodej sztuki i kultury. Chcemy umożliwić debiut oraz konfrontację uczestników z innymi twórcami z Polski. OFA dopuszcza każdą formę twórczej ekspresji, a program festiwalu pozostaje otwarty na spontaniczne inicjatywy uczestników.

OFA łączy muzykę, zespoły muzyczne wszystkich gatunków, wokalistów, tancerzy, teatry, kabarety, interdyscyplinarne grupy twórcze, film, fotografię, performance art, plastyków, literatów, dziennikarzy, krytyków sztuki, animatorów kultury i inspicjentów. Celem jest prezentacja najzdolniejszych twórców młodego pokolenia i tworzenie platformy dla corocznego szkolenia i konfrontacji. Program OFA to prezentacja autorskiego dorobku uczestników, realizacja projektów premierowych, sekcje warsztatowe w poszczególnych dziedzinach. Festiwal kończy się Koncertem Finałowym oraz przyznaniem nagród.

Planowaną atrakcją wspomnianej imprezy będą pokazy tańców ludowych, reprezentujących folklor różnych części Polski. To jednak nie wszystko! W czasie festiwalu planujemy koncerty zespołów rockowych i popowych takich jak 4 a.m., TRIO CRACOW, Andrzej Dziubek akustycznie.

Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkie chętne grupy artystyczne z Orawy, Podhala, Spisza.

opr.s/

źródło: materiał prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl