Rozmaitości
Sobota, 19 stycznia 2013 23:46

W Tatrach zorganizowano kolejne szkolenie laureatów konkursu „Lawinowe ABC” (zdjęcia)

15 laureatów konkursu „Lawinowe ABC”, który odbył się w ramach naszej akcji profilaktycznej zorganizowanej przez TOPR i TPN - „odebrało” swoją nagrodę. Wzięli oni udział w szkoleniu lawinowym, które zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich.
- Uczestnicy przybyli w Tatry z różnych stron Polski. Część teoretyczna zorganizowana została w sali konferencyjnej TPN w Kuźnicach, a praktyczna – na Hali Kondratowej. Przeprowadzili je przewodnicy PSPW: Marcin Kacperek - prezes Zarządu PSPW, autor książki „Kochaj śnieg, unikaj lawin”, Andrzej Sokołowski, Przemek Wójcik i Bartek Stoch – Michna - przypomina Agnieszka Szymaszek z TPN.

Konkurs odbył się marcu ubiegłego roku, podczas pierwszej edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej „Lawinowe ABC”. Wzięło w nim udział prawie 200 uczestników. Organizatorem był Tatrzański Park Narodowy.

Konkurs odbył się za pośrednictwem profili TPN oraz Lawinowe ABC na portalu społecznościowym facebook. Zadaniem uczestników było udzielenie każdego dnia trwania konkursu (5 dni) odpowiedzi na pytania dotyczące wiedzy na temat lawin i bezpiecznych zachowań zimą w górach. Pytania ułożył Marcin Kacperek. Spośród uczestników komisja konkursowa wyłoniła 57 zwycięzców. To osoby, które prawidłowo odpowiedziały na wszystkie pytania. Z tego grona drogą losowania wyłoniło uczestników szkolenia.

Szkolenie było jednym z kilku wydarzeń drugiej edycji akcji „Lawinowe ABC”. W planach jest kolejny konkurs, w którym wygraną również będzie szkolenie lawinowe.

Główne założenie akcji „Lawinowe ABC” to promocja dobrych zachowań zimą w górach: nawyku zapoznawania się z aktualnym komunikatem lawinowym, umiejętności oceny zagrożenia lawinowego w terenie, posiadania sprzętu lawinowego i wiedzy, jak go używać.

Jej organizatorami są Tatrzański Park Narodowy i TOPR.
Partnerzy kampanii: Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich, Urząd Miasta Zakopane, PZU, Mammut, Pieps.

opr.s/ zdj. Anna Drobna
WSB
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Partnerzy malopolskaonline.pl