Rozmaitości
Niedziela, 10 marca 2019 11:10

W Tatrach trwają zdjęcia do filmu fabularnego „Prawdziwe życie aniołów” (zdjęcia filmowe)

To historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia aktora Krzysztofa Globisza, który w 2014 roku przeszedł rozległy udar, a dziś wraca do zdrowia i zawodowego aktorstwa. Dlatego jego osobisty udział w filmie „Prawdziwe życie aniołów” jest czymś niezwykłym i wyjątkowym. W roli głównej występuje także Kinga Preis, a gościnnie na ekranie pojawią się Anna Dymna i Jerzy Trela.
Reżyserem oraz autorem scenariusza jest Artur Więcek „Baron”.

Krzysztof Globisz wciela się w postać Adama, cenionego i znanego aktora, który po nagłym i rozległym udarze traci kontakt z rzeczywistością i niezbędne do wykonywania swojego zawodu narzędzie – mowę. Pomimo rozpaczliwej sytuacji i niedającej nadziei diagnozy, żona Adama, Agnieszka (w tej roli Kinga Preis) nie traci wiary i z wielką determinacją walczy o jego powrót do zdrowia i na scenę. I głównie to sprawia, że Adam, otoczony przez rodzinę i przyjaciół, zanurzony w świecie własnej wyobraźni, żyjący na granicy jawy i snu, w końcu podejmuje wyzwanie i stara się udowodnić, że z tej dziwacznej krainy, krainy afazji - jest wyjście. Ale czy uda mu się je znaleźć?

- Zarówno z Krzysiem Globiszem, jak i z Jerzym Trelą, po raz pierwszy na planie filmowym spotkaliśmy się ponad dwadzieścia lat temu - i to na Podhalu właśnie. A było to przy okazji pracy nad serialem: „Historia filozofii po góralsku wg ks. Tischnera”. Stąd też w naszym obecnym filmie nie mogło zabraknąć gór, ani odwołań do książki naszego ulubionego księdza profesora, dzięki któremu wszyscy kiedyś się poznaliśmy. Co też w tych górach się dzieje i co tutaj robi nasz bohater, nie do końca, a właściwie w ogóle nie mogę zdradzić, bo to historia dość osobliwa, pełna magii i zadziwiających zdarzeń. No i, jak to w górach bywa, szalenie zaskakująco się kończy, a nie ma nic gorszego, niż poznać zakończenie, zanim pójdzie się do kina i zobaczy film. No więc, póki co, tajemnica! – mówi reżyser Artur Więcek „Baron”.

Zimowe zdjęcia „Prawdziwego życia aniołów” w większości kręcone są w Tatrach. Na planie obecni są: Krzysztof Globisz, Kinga Preis, Jerzy Trela oraz Michał Majnicz. Autorem zdjęć jest Adam Sikora. Za scenografię odpowiada Justyna Łagowska. Film produkuje krakowskie studio Barton Film we współpracy z Krakow Film Klaster i fundacją Świat Ma Sens.

Zdjęcia jesienne kręcono w listopadzie 2018 roku w Krakowie. Zaplanowane są także kolejne plany zdjęciowe - wiosenny i letni. Premiera filmu „Prawdziwe życie aniołów” wyznaczona jest na luty 2020 roku.

opr.s/ zdj. Fotohuta
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl