Kopalnia
Rozmaitości
Sobota, 23 grudnia 2017 12:40

W Rumunii szukali sposobów na to, jak zatrzymać uczniów w szkole

Czwórka nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju wzięła udział w międzynarodowym spotkaniu w Targoviste w Rumunii, zrealizowaym w ramach programu Erasmus+ i projektu „More Cultures – one European Identity („Wiele kultur – jedna europejska tożsamość”).
Projekt ten szkoła realizuje z partnerami z Rumunii, Grecji, Włoch, Turcji i Litwy.

Warsztaty w Targoviste rozpoczęły się od omówienia kwestii przedwczesnego kończenia nauki przez uczniów. Każda delegacja partnerska przedstawiła własną prezentację na temat skali problemu w danym kraju, jego przyczyn oraz stosowanych metod, mających na celu przeciwdziałanie temu zjawisku. Nauczyciele z krynickiej szkoły przekonali się, że bez względu na miejsce zamieszkania i system edukacji, problemy w europejskim szkolnictwie są podobne.Ważną częścią warsztatów było uczestnictwo w zajęciach pozaszkolnych, zachęcających uczniów do kontynuowania nauki. Nauczyciele pracując w grupach zastanawiali się nad najbardziej atrakcyjnymi propozycjami zajęć pozalekcyjnych. Stworzyli też portret nauczyciela – terapeuty, będącego mentorem i autorytetem dla młodzieży.

Teoretyczne rozważania znalazły też odzwierciedlenie w zajęciach praktycznych. Nauczyciele odwiedzili Miejskie Centrum Kultury w Targoviste. Uczestniczyli tam w zajęciach plastycznych i wysłuchali koncertu zespołu, reprezentującego romską mniejszość narodową.

szel/ zdj. archiwum szkoły

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl