Rozmaitości
Wtorek, 19 czerwca 2018 18:58

W Powiatowej Dwójce wyłoniono najlepszych młodych chemików

Laureaci z 14 szkół z oddziałami gimnazjalnymi uczestniczyli w uroczystym rozdaniu nagród konkursu „Młody Chemik" organizowanego już po raz czwarty przez Powiatowy Zespół Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu.
Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły pan Jacek Stoch, który pogratulował zwycięzcom wspaniałych wyników. Swoją obecnością spotkanie to uświetnili; pani Kamila Kolasa reprezentująca firmę Synthos S.A. oraz pan dr inż. Adam Tarniowy, prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego.

„Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć program artystyczny o tematyce chemicznej. Najważniejszą częścią uroczystości było wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu przez dyrektora szkoły pana Jacka Stocha oraz zaproszonych gości" - relacjonuje Urszula Przybytek, organizatorka konkursu z PZ nr 2 w Oświęcimiu.

„Uczniowie zmagali się w dwóch etapach konkursu, w którym wzięło udział 151 osób. Dla najlepszych uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe, których fundatorem jest firma Synthos S.A., Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, a także firma Omag. Głównymi nagrodami w konkursie był Iphone oraz czytnik e-book Kindle Amazon" - kontynuuje Urszula Przybytek.

„Kolejne miejsca w konkursie również zostały nagrodzone, były to między innymi zestawy słuchawek i głośników bezprzewodowych oraz zestawy długopisów i pamiątkowych kubków. Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować sponsorom za ufundowanie tak cennych nagród" - zaznacza współorganizatorka konkursu, Agnieszka Mąsior z Powiatowej Dwójki.

Wśród najlepszej dziesiątki uczestników przedsięwzięcia znaleźli się;

Cienkosz Kacper ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu
Matyja Milena ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu
Dubiel Miłosz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu
Laby Piotr ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieruniu
Wiertel Marcin ze Szkoły Podstawowej w Zaborzu
Bizoń Karol ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieruniu
Bęgziak Patrycja ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu
Bartulik Patryk ze Szkoły Podstawowej w Kobiernicach
Gibas Sylwia ze Szkoły Podstawowej w Czańcu
Zięba Kinga ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętach
Gawęda Kacper ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętach

„Serdecznie gratulujemy wyników zwycięzcom konkursu i dziękujemy za udział w zorganizowanej przez nas uroczystości. Gorąco zachęcamy do równie licznego udziału w przyszłym roku" - podsumowują organizatorki Urszula Przybytek i Agnieszka Mąsior.

tekst i foto: Jakub Konior

źródło: www.pz2.edu.pl/blog1

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl