Rozmaitości
Środa, 5 grudnia 2012 13:06

W Krakowie będzie można skoczyć na nartach

W najbliższą sobotę i niedzielę (8 i 9 grudnia) na Rynku Głównym ustawiona zostanie mini-skocznia, na której będzie można spróbować swoich sił w roli „prawdziwego” zawodnika. Inauguracyjny skok odda znany aktor, Piotr Cyrwus, a jego i wszystkich pozostałych skoczków dopingować będą: Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego), Janusz Majcher burmistrz Zakopanego i Apoloniusz Tajner Prezes Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego.
Wydarzeniu będą towarzyszyć konkursy sportowe, a najlepsi otrzymają m.in. bilety na zawody Pucharu Świata w Zakopanem. W ramach akcji "Małopolska. Zaskakuje.", promującej zimowe walory regionu, skocznia odwiedziła już Warszawę i Łódź, a zawita jeszcze do Zakopanego.

– Skoki narciarskie to jedna z wielu atrakcji Małopolski, którymi mieszkańcy regionu mogą się pochwalić – mówi Elżbieta Kantor, dyrektor Departamentu Turystyki, Sportu i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. – Na miłośników białego szaleństwa czeka tu 250 km tras narciarskich. Z myślą o najmłodszych powstał w Zakopanem Kids Park Szymoszkowa, Witów przyciąga z kolei amatorów jazdy na desce, na których już niebawem będzie czekać największy w Polsce snow park. A zima w Małopolsce to nie tylko zimowe sporty – po zabawie na stoku można się choćby zrelaksować w największych w Polsce kompleksach basenów termalnych.

Kraków to nie ostatni etap przygody z Małopolską i skokami narciarskimi dla każdego. 15 grudnia mini-skocznia będzie towarzyszyć otwarciu sezonu narciarskiego na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem, a po zakończeniu akcji posłuży do szkolenia młodych adeptów skoków oraz jako miejsce zabaw dla dzieci.

s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl