Rozmaitości
Sobota, 5 stycznia 2013 15:51

W Kopalni Soli "Wieliczka" kręcone są zdjęcia do filmu

Polsko-norweska ekipa od soboty kręci film "Sól" w kopalni w Wieliczce. To projekt artystyczny reżyserki Marii Lloyd, w który zaangażował się współpracownik Stevena Spielberga Rick Marr. Bohaterką opowieści jest dziewczynka przeżywająca wyjątkową przygodę.
- Artyści przenoszą się do Polski ze Szkocji, gdzie wcześniej realizowali zdjęcia plenerowe - mówi PAP odpowiedzialna za PR tej produkcji Anna Palowicz. Akcję filmu osadzono w 1910 r., a główna bohaterka to dziewczynka o imieniu Vilde, pragnąca uniknąć losu swoich rodziców.

"Vilde dorasta w zamku z piasku, należącym do jej rodziców. Do tej pory rzeczywistość, w której obracała się Vilde, była piękna i magiczna. Taka była jej dziecięca perspektywa: czysta, niczym nie skażona. Pewnego dnia Vilde zaczyna jednak obserwować powolny proces krystalizowania się rodziców w figury solne. Kiedy Vilde staje się nastolatką, również u niej zaczyna się proces krystalizacji. W strachu i niechęci do solnej przemiany dziewczyna opuszcza zamek. Odbywa podróż w celu odnalezienia własnej drogi życiowej, która pozwoli jej uniknąć losu rodziców: losu przemiany w solne nieludzkie postaci"- czytamy w opisie.

Prace filmowców w Wieliczce potrwają do 15 stycznia. Premiera "Soli", koprodukcji polsko-norweskiej, planowana jest na drugą połowę tego roku.

opr. s/

źródło: PAP

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl