Rozmaitości
Środa, 6 lutego 2013 17:27

V POGÓRZAŃSKIE GODY - Małopolski Konkurs Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łużnej zapraszają w dniach 26 - 27 kwietnia 2013 r. na V edycję Małopolskiego Konkursu Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych POGÓRZAŃSKIE GODY. Impreza odbędzie się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej.
Konkurs adresowany jest do dorosłych zespołów regionalnych oraz grup obrzędowych województwa małopolskiego, prezentujących tradycyjny folklor własnego regionu etnograficznego i etnicznego.

Zespół/grupa ubiegający/a się o udział w konkursie zobowiązany/a jest do przygotowania programu opartego na zwyczajach, obyczajach lub obrzędach ludowych (grupy obrzędowe, KGW - 15 - 20 min., zespoły regionalne 30 - 40 min.)

Ilość członków grup wraz z kapelą, kierowcą i osobami towarzyszącymi nie może przekroczyć:
• zespoły regionalne - 30 osób,
• grupy obrzędowe - 15 osób

Zespoły/grupy ocenione będą w dwóch kategoriach:
• zespołów regionalnych
• grup obrzędowych (w tym grup KGW)

Zespoły/grupy winny zaprezentować program w formie tradycyjnej, w autentycznych strojach i ubiorach ludowych dostosowanych do tematu widowiska, wiernych tradycji w danym terenie, zróżnicowanych zgodnie z wiekiem i miejscowym zwyczajem. Skład in-strumentów w muzykach musi być wyłącznie tradycyjny (bez akordeonu). Forma tradycyjna dotyczy również tańca, śpiewu, zwy-czajów, obyczajów i obrzędów ludowych. Większość czasu widowiska należy poświęcić zasadniczej treści obrzędo-wej/obyczajowej.

Zespoły mogą przygotować programy bez towarzyszenia muzyki i tańców.

Laureaci I miejsc z roku 2012 nie mogą brać udziału w GODACH w 2013 r., nawet jeżeli przygotują nowy program !
Są to: Zespół Regionalny LIMANOWIANIE im. L. Mordarskiego z Limanowej (pow. limanowski) i Zespół Regionalny ZIELONY JAWOR z Krempach (pow. nowotarski).

Wypełnione karty zgłoszenia wraz z płytą DVD należy przesłać do dnia 12 marca 2013 r. na adres:
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ
ul. Długosza 3
33-300 Nowy Sącz
z dopiskiem: GODY

opr. s/

źródło: MCK Sokół

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl