Golemo
Rozmaitości
Czwartek, 14 lipca 2016 00:27

V Kiermasz Sztuki na Orawie (zdjęcia)

JABŁONKA. Obok Urzędu Gminy zorganizowany został kiermasz sztuki ludowej. Swoją twórczość prezentują artyści orawscy, ale to także okazja do degustacji i kupna smakołyków przygotowanych przez gaździny spod Babiej Góry. Bazar jest częścią obchodów jubileuszu 450-lecia Jabłonki.
Na kiermaszu można kupić wszystko: od rzeźby, trombity, obrazu i ceramiki, kończąc na różnego rodzaju biżuterii oraz smakołykach. Wystawie towarzyszy pokaz tworzenia rzeźby przez Marcina Lichosyta.

Swoje malarstwo prezentują: Monika Tlałka, Piotr Biłak, Magdalena Medwecka i Małgorzata Malczewska-Medwecka, Karolina i Antoni Antolakowie; rzeźby i płaskorzeźby: Andrzej Madeja, Bogdan Pieróg, Marcin Lichosyt; Magdalena Kostrzewa-Smreczak i Marian Smreczak prezentują różnego rodzaju dzwoneczki oraz plansze z wykonanych prac w kościele w Lipnicy Małej; Andrzej Haniaczyk - rogi i trombity, stroje orawskie to domena Krzysztofa Pieronka z Podwilka i Heleny Kowalczyk z Zubrzycy Górnej; Elżbieta Kowalczyk zaprasza do oglądania i kupowania różnych ozdób i dodatków. a Stowarzyszenie Przyjazna Dolina Raby i Czarnej Orawy ma książki i dostarcza informacji o funduszach unijnych. Jest także stoisko Koła Gospodyń Wiejskich Raba Wyżna, a na nim serki, ciasta, kiszka, zasmażana kapusta, żeberka, smalec i roladki.

Zuzanna Kubekova z Trsteny zaprasza na miodówki, Koło Gospodyń Wiejskich Jabłonka-Bory zachęca do oglądania i kupowania ich rękodzieła, a Koło Gospodyń Wiejskich z Podwilka zaprasza na degustację orawskich przysmaków.

UG Jabłonka, s/ zdj. Łukasz Sowińśki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl