" /> VIII Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki "Pamiętajcie o ogrodach" • malopolskaonline.pl
Rozmaitości
Środa, 22 lutego 2012 15:46

VIII Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki "Pamiętajcie o ogrodach"

NOWY SĄCZ. Tegoroczny VIII Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki "Pamiętajcie o ogrodach" odbędzie się w dnach 21 - 29 marca. Gośćmi będą m. in. Anna Maria Jopek, MIKROMUSIC, Olga Bończyk oraz Czesław ŚPIEWA. Bilety w sprzedaży dostępne będą w MCK SOKÓŁ od 1 marca.
Program:
21 marca (środa), godz. 18.30 sala im. Romana Sichrawy
Pokaz biżuterii firmy Fashion Jewellery Kate & Kate. Bilety zakupione na SOBREMESA weźmą udział w losowaniu nagród ufundowanych przez Kate & Kate, po koncercie Anny Marii Jopek.

21 marca (środa), godz. 19.00
Anna Maria JOPEK - SOBREMESA

Anna Maria Jopek - wokal, Yami - wokal, gitara basowa, Marito Marques - perkusja, Krzysztof Herdzin - instrumenty klawiszowe, Henryk Miśkiewicz - klarnet, saksofon sopranowy, Marek Napiórkowski - gitary

Po sukcesie trasy koncertowej "Sobremesa", Anna Maria Jopek postanowiła powrócić z jego kolejną odsłoną. Po raz kolejny będziemy mogli usłyszeć radosną, pełną energii muzykę rodem z Portugalii. Na scenie Ani towarzyszyć będą wspaniali muzycy z polski i ze świata. Nie zabraknie ukochanych piosenek AMJ ze świata kultury portugalskiej, jak i dobrze znanych, ale w zupełnie nowych aranżacjach, utworów z poprzednich płyt AMJ. A to nie koniec niespodzianek...

23 marca (piątek), godz. 20.00
MIKROMUSIC - SENNIK
Natalia Grosiak - wokal, Dawid Korbaczyński - gitara, Robert Szydło - gitara basowa, Robert Jarmużek - fortepian, Adam Lepka - trąbka, Łukasz Sobola - perkusja

Mikromusic założyła wokalistka Natalia Grosiak i gitarzysta Dawid Korbaczyński. Muzyka tego zespołu to połączenie jazzu, trip-hopu z elementami bossa novy i funky, co całości tylko daje wyrafinowanego smaczku.

25 marca (niedziela), godz. 18.00
Olga BOŃCZYK - LISTY Z DALEKA

Olga Bończyk - wokal, Jacek Piskorz - fortepian, Krzysztof Szmańda - perkusja, Andrzej Święs - kontrabas

„Listy z daleka” to 12 piosenek skomponowanych i napisanych przez legendy polskiej muzyki m.in.: Wasowskiego, Przyborę, Młynarskiego, Osiecką, śpiewanych przed laty przez Kalinę Jędrusik, a po które dziś sięgnęła Olga Bończyk. Premiera albumu nieprzypadkowo zbiega się z 20. rocznicą śmierci i 80. rocznicą urodzin Kaliny Jędrusik, ale jest również ukoronowaniem 25 lat dotychczasowej pracy artystycznej Olgi Bończyk.

29 marca (czwartek), godz. 20.00
CZESŁAW ŚPIEWA
Czesław Mozil - wokal, akordeon, Martin Bennebo Pedersen - akordeon, fortepian, Hans Find Meoller - gitara, Troels Drasbeck - perkusja

W koncertowym repertuarze poza piosenkami z najnowszej płyty znajdą się przeboje z dwóch poprzednich krążków zespołu, „Debiut” i „Pop” oraz dorobek pierwszego zespołu Czesława Mozila - Tesco Value. Muzycy zabiorą słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy, używając do tego szerokiej gamy instrumentów. Szklane dzwoneczki, rozmaite dęciaki, akordeony i ukulele - to tylko kilka elementów spośród wielu trybików tej niezwykłej muzycznej machiny.


Bilety do nabycia od 1 marca w kasie SOKOŁA (ul. Długosza 3, tel. 448 26 43, 534 06 70): - czynnej w dni powszednie w godzinach 8.00-20.00, w soboty i niedziele w godzinach 15.00-20.00.
Rezerwacja telefoniczna od 2 marca w miarę wolnych miejsc.
Festiwal zrealizowano przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Małopolskiego.

opr. s/

źródło: MCK Sokół

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl