Rozmaitości
Sobota, 30 czerwca 2012 12:55

Utrudnienia w podróży koleją: zmiany w rozkładach jazdy, wydłużenie trasy oraz przesiadki do autobusów

Rozpoczęły się utrudnienia na kolejowej trasie z Katowic przez Kraków do Rzeszowa. Z powodu prac związanych z modernizacją i naprawą linii Małopolski Zakład Przewozów Regionalnych - ograniczył swoje kursy. Pasażerowie kilku pociągów kursujących po Małopolsce będą musieli przesiadać się do autobusów.
Pociągi Interregio z Warszawy Wschodniej do Rzeszowa oraz z Jeleniej Góry do Przemyśla dojadą tylko do Krakowa - dalej zastąpią je autobusy. Podobnie jest w przypadku pociągu z Krakowa do Świnoujścia - tam autobus dowiezie pasażerów z Krakowa na stacje PKP w Katowicach.

Zmiany wprowadzono też na trasie pociągu Twoich Linii Kolejowych "Pogórze" z Wrocławia do Przemyśla. Z kolei pasażerowie pociągów TLK "Bieszczady" z Przemyśla do Wrocławia, "Regle" z Zakopanego do Gdyni oraz "Stoczniowca" z Gdyni do Krakowa - na pewnych odcinka trasy będą się musieli przesiadać do innych pociągów.

Pasażerowie pociągów osobowych na trasach z Katowic przez Kraków do Tarnowa muszą się liczyć m. in. z wydłużeniem kursów pociągu z Wieliczki do Krzeszowic o Trzebinię oraz zastąpieniem na tym odcinku autobusem - dwóch nocnych pociągów z Krakowa do Tarnowa.

Największe zmiany dotyczą linii Kraków – Katowice, gdzie ze względu na ograniczoną przepustowość część pociągów kończyć i rozpoczynać będzie bieg w stacji Trzebinia. Przez całe wakacje pociąg Interregio - Nikifor z Warszawy Wschodniej do Krynicy będzie kursował bez utrudnień.

Uruchomiony został codziennie nowy pociąg nr 33201 relacji Kraków Główny – Sucha Beskidzka, odjazd ze stacji Kraków Główny o godzinie 18.21, przyjazd do stacji Sucha Beskidzka o godzinie 20.04.

Szczegóły znajdują się na tablicach odjazdów i przyjazdów, tablicach ogłoszeń oraz tutaj.

s/ zdj. Michał Bachulski
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl