Rozmaitości
Czwartek, 16 kwietnia 2020 14:13

Uszyj maseczkę dla sąsiada – nietypowa akcja w Skawinie

Uszyj maseczkę dla sąsiada – zachęca Urząd Miasta i Gminy w Skawinie. Urzędnicy zorganizowali akcję tworzenia maseczek dla wszystkich mieszkańców gminy. Każdy chętny otrzyma materiały do szycia, a urząd zadba o to, by efekty ich pracy trafiły do każdego.
Zakupienie ponad 40 tys. maseczek dla wszystkich mieszkańców Skawiny to potężne wyzwanie dla samorządu. Wiele miast w kraju boryka się z problemem niewystarczającej ilości maseczek i zawyżonymi cenami. Burmistrz Norbert Rzepisko chce jak najszybciej zaopatrzyć wszystkich mieszkańców Skawiny w maseczki, które zapewnią im bezpieczeństwo. Zamiast czekać na dostawę, o wiele szybciej można je uszyć. Dlatego zachęca mieszkańców do własnoręcznego uszycia maseczek.

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie bierze na siebie zaopatrzenie w materiały, takie jak bawełniane płótno, nici, gumki itd. Na terenie miasta i sołectw wyznaczono specjalne punkty, w których można odbierać materiały. Zostaną w nich przygotowane specjalne pakiety dla osób szyjących, w którym będą znajdowały się wszystkie niezbędne rzeczy. Urząd zachęca, by ze względów bezpieczeństwa na miejscu pojawiła się jedna osoba i przekazała materiały swoim sąsiadom. 

Po uszyciu maseczki, należy przynieść je do miejsca, z którego pobrano materiały do szycia. Następnie zostaną one dostarczone do jak największej ilości mieszkańców.

źródło: Urząd Miasta i Gminy w Skawinie

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl