Rozmaitości
Wtorek, 31 lipca 2018 23:55

Urszula Dudziak z zespołem koncert Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”

KRAKÓW. Urszula Dudziak- Królowa polskiego jazzu powraca z serią koncertów z okazji wydania swojej najnowszej książki "Wyśpiewam wam więcej...".
Artystka podczas koncertu w Krakowie, w ramach Summer Jazz Festiwal wykonała najlepsze utwory z przekroju swojej bogatej kariery. Występ odbył się dziś wieczorem w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha w Krakowie.

Królowa. Jedna z najwybitniejszych współczesnych wokalistek, z talentem i dorobkiem wykraczającymi daleko poza granice naszego kraju. Dzieliła scenę m.in. z Bobbym McFerrinem, Herbie Hancockiem i Stingiem. Zmusiła filipińską armię do tańca, a swoich wiernych fanów zadziwiła szczerością autobiografii „Wyśpiewam wam wszystko".
Na szczęście wciąż zachwyca nas nie tylko anegdotami, ale i swoim oryginalnym śpiewem – wydana w 2013 roku płyta „Wszystko gra" to Urszula Dudziak jaką znamy i kochamy: jazzowy wulkan radości i energii. Niezwykła osobowość, z jeszcze bardziej niezwykłą historią, niecodzienną skalą głosu, swobodą i perfekcją intonacji oraz oryginalną techniką wokalną, które pozwoliły Jej zyskać opinię artystki niezwykle oryginalnej i kreatywnej.
Każdy z koncertów to spotkanie z pełnymi humoru, dystansu do świata i siebie samej historiami, spotkanie z muzyką, która zawojowała świat, i wreszcie spotkanie z samą Urszulą Dudziak, która podbiła serca widzów swoimi brawurowymi występami wraz z jej 16 osobowym zespołem w programie „Bitwa na Głosy".
Artystka oczarowuje publiczność swoim poczuciem humoru, dystansem do codzienności, historiami o legendach światowego jazzu, muzyce oraz niezrównaną energią która obdarza zgromadzoną publiczność.

Koncert dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa"\

Urszula Dudziak wystąpiła z zespołem w składzie:
Jan Smoczyński - pianino
Krzysztof Pacan - bas
Robert Cichy - gitara
Tomek Torres - bębny
Łukasz Poprawski - saksofon

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Festiwalu Jazzowego w Krakowie
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl