Rozmaitości
Środa, 28 września 2016 13:01

Urodziny Krzywej Jabłonki (zdjęcia)

Spontanicznie i bez długich oficjalnych przemówień uczczony został jubileusz 2.lecia Galerii "Krzywa Jabłonka" w Szczawnicy. Przyszli przyjaciele i rodzina jej właścicielki - Joanny Dziubińskiej, by pogratulować, podziękować za dotychczasową działalność na niwie szerzenia kultury i życzyć kolejnych równie udanych lat.
Już od progu galerii grała muzyka "Biołopotocanie". Asia, jako prawdziwa czarodziejka, która zamieniła szopę w świątynię sztuki, została uhonorowana przez przyjaciół z PSO z UU "Perła" i p. Ewę Zachwieję - czarodziejskim kapeluszem, berłem w kształcie jabłka, którym będzie sprawować rządy oraz tortem! Sukcesu gratulowała siostrzenicy Anna Madejowa wraz z mężem Józefem Madeją, a dalej, wewnątrz "Jabłonki", kolejni goście. Pięknie złożył swe życzenia, w imieniu własnym oraz małżonki, prof, Ludwik Frey, wykorzystując piękny cytat na temat artystów i sztuki z "Bez dogmatu" H. Sienkiewicza. Zakończył "botanicznie" - by Asia i jej sztuka, tak jak kwiat mogły kwitnąć i rozwijać się przez całe życie. Dodatkiem do tych miłych słów stał się torcik Sachera z logo "Krzywej Jabłonki"! 

Ten dzień zbiegł się drugim, równie ważnym wydarzeniem. Otóż po raz pierwszy, w swojej własnej galerii, indywidualną wystawę miała Joanna Dziubińska! Ta wzorowa opiekunka artystów, dobra dusza wszelkich twórców i bezpieczna przystań poszukujących sztuki do tej pory nie pomyślała o sobie! Aż dopiero sprowokowana przez dziennikarza Radia Kraków, redaktora Jana Stępnia, przyrzekła zaprezentować ekspozycję własnych dzieł! Joanna jest mistrzynią w dziedzinie techniki decoupage! Ozdabia nią przedmioty codziennego użytku, kasetki, butelki i inne cudeńka. Wyspecjalizowała się w wykonywaniu ikon metodą transferu, stosując specjalne, autorskie techniki postarzania swoich prac.

Podczas wernisażu wystawy i obchodów dwulecia Joanna zaprezentowała wspaniałą kolekcję ikon, swych ulubionych wizerunków Matki Bożej, Chrystusa i świętych pańskich. Drugą interesującą ją dziedziną sztuki jest fotografia. Właścicielka Krzywej Jabłonki fantastycznie uwiecznia pejzaże górskie, starą architekturę, kwiaty i portrety. Na swojej pierwszej "jabłonkowej" wystawie skupiła się na przepięknych krajobrazach czarno-białych i w sepii oraz elementach architektury. 

Galerię można odwiedzać codziennie w Szczawnicy przy ul. Pienińskiej 4. Można się także wcześniej umówić pod nr tel. 608 154 522 lub 515 100 817.

Alina Lelito, Weronika Błażusiak

źródło: pieniny24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl