Golemo
Rozmaitości
Niedziela, 8 stycznia 2012 14:11

Udana premiera nowatorskiego spektaklu w Rabce-Zdroju. Lalki i opera spodobały się widzom

RABKA-ZDRÓJ. Owacją na stojąco przyjęto w Teatrze Lalek „Rabcio” nowatorskie przedstawienie pt. „La serva padrona”, które powstało w wyniku współpracy rabczańskiego teatru z Krakowską Operą Kameralną. Jedyne, jak na razie, zaplanowane w Rabce-Zdroju przedstawienie obejrzał komplet widzów.
- To wydarzenie kulturalne o dużej wadze w powiecie - powiedział zadowolony po spektaklu dyrektor „Rabcia” Zbigniew Wójciak. Po raz pierwszy bowiem, dyrektor wielokrotnie to podkreślał, zrealizowano przedstawienie łączące spektakl lalkowy i operę bufo. - To było śmiałe przedsięwzięcie, ale udało się - mówił po rabczańskiej premierze przyjmując gratulacje.

Spektakl Giovaniego Battisty Pergolesiego „La serva padrona” (Służąca panią) to zabawna opowieść pana terroryzowanego przez pokojówkę, który żeby pozbyć się niewdzięcznej pracownicy... żeni się z nią.

Sobotni występ był jedynym zaplanowanym, jak na razie, w Rabce-Zdroju. Wcześniej był odgrywany w Krakowie, za tydzień zostanie tam wystawiony po raz drugi.

r/

źródło: Podhale24.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl