Rozmaitości
Piątek, 17 października 2014 20:18

Tysiące fanów na koncercie O.S.T.R.! (zdjęcia)

Krynicki deptak okupowały tysiące sympatyków hip-hopowych brzmień. Ponad 3-godzinną imprezę zakończył występ łódzkiego rapera O.S.T.R., który porwał krynicką publiczność do wspaniałej zabawy. Podczas koncertu przeprowadzona została również zbiórka charytatywna na rzecz 2-letniego Maksymiliana Smolenia z Tylicza, który urodził się z wrodzą wadą dłoni. Dzięki niej na leczenie chłopca zostanie przekazane prawie 3 tysiące złotych.
Tuż przed godz. 19 na krynickiej scenie pojawił się 2-letni Maksymilian Smoleń wraz z siostrami, które przybliżyły historię jego choroby. Rodzina chłopca w podziękowaniu za pomoc przekazała oprawione zdjęcia Maksymiliana, które trafiły do Dariusza Reśko, burmistrza Krynicy-Zdroju i Małgorzaty Michałek, dyrektor Centrum Kultury. Wolontariusze stowarzyszenia Sursum Corda zbierali pieniądze do puszek w krynickich szkołach oraz podczas trwania koncertu, a na scenie przeprowadzono licytację najnowszej płyty Arkadio z autografem oraz gadżetów przekazanych przez Urząd Miasta w Krynicy-Zdroju. - W sumie udało nam się zebrać aż 2816 zł - cieszy się Joanna Bugajska ze stowarzyszenia Sursum Corda. Wszystkie zebrane pieniądze trafią na leczenie i rehabilitację Maksymiliana.

Po godz. 19 sceną zawładnęły już hip-hopowe rytmy. Najpierw niesamowity pokaz breakdance w wykonaniu Butterfly Crew, później żywiołowy występ składu Zero ALPA z Muszynki (twórców utworów pt. "Stodołersi" i "Tymczasem Borem Lasem"). Mimo zbliżającej się transmisji meczu Polska - Niemcy, na krynickim deptaku pojawiało się coraz więcej fanów dobrej muzyki. Tuż przed gwiazdą wieczoru na scenie zaprezentowali się sądecki raper Arkadio oraz Królik - Jaraj Zośkę, prezentując niezwykły pokaz Footbagu.

Gdy na zegarach wybiła godzina 21, tysiące osób skandowało już tylko jeden pseudonim - O.S.T.R. Łódzki raper tuż przed występem zdążył zwiedzić jeszcze odnowioną Pijalnię Główną. Gdy jednak pojawił się już na scenie, publika oszalała ze szczęścia. Nie obyło się też bez bisów, jednak w wykonaniu O.S.T.R. są one zawsze niezwykłe i niepowtarzalne. Artysta zakończył swój koncert niesamowitym freestyle'em.

- Cieszę się, że udało się sprostać oczekiwaniom młodzieży. Dziękuję wszystkim artystom oraz osobom, które zaangażowały się w organizację koncertu. On sam był fantastyczny i jestem szczęśliwy, że młodzież tak świetnie się bawiła. Jak już niejednokrotnie podkreślałem, krynicki deptak może służyć zarówno operetkom jak i koncertom hip-hopowym. Bardzo cieszę się również z frekwencji mimo tak ważnych wydarzeń sportowych odbywających się w tym dniu. Sam O.S.T.R. to bardzo trafny wybór młodzieży, to przecież legenda polskiego hip-hopu. Miałem już okazję rozmawiać z młodymi ludźmi w jednej ze szkół i wszyscy byli zachwyceni - mówi Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy-Zdroju. - Jeśli nadal będzie mi dane być burmistrzem Krynicy, z pewnością będziemy kontynuować ten pomysł i w przyszłym roku na krynickim deptaku wystąpi artysta, wybrany przez krynicką młodzież i sympatyków hip-hopu - dodaje.

Imprezę wspierali: Pensjonat Małopolanka & Spa - Restauracja Dwóch Świętych - https://www.facebook.com/Malopolanka , http://malopolanka.eu, Agencja reklamowa Positive Colors - http://positivecolors.pl

zdj. Katarzyna Bereza ( Facebook.com - Katarzyna Bereza Fotografia ), UM Krynica-Zdrój

źródło: materiał prasowy

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl